Informacje9 października 2007, 00:00,

Cyrk Krasnal odwiedzi Piaseczno - zaproszenie na występ


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 października 2007 roku o godzinie 17:00, odbędzie się pokaz cyrkowy w Piasecznie, podczas którego zaprezentuje się Cyrk Krasnal. Informacje o przyjeździe cyrku do Piaseczna, znaleźliśmy na plakatach informacyjnych rozwieszonych na terenie piaseczyńskiego bazarku. Zdjęcie plakatu Cyrku Krasnal przedstawiamy poniżej:

Cyrk Krasnal odwiedzi Piaseczno

Cyrk Krasnal został założony w 2002 roku przez panią Teresę Ciesielską. Na początku cyrk krasnal jeździł z międzynarodowym programem artystycznym, którego największą atrakcją cieszyły się występy niedźwiedzi, koni a także ewolucji na trapezie. Według informacji na stronie cyrku (cyrkkransal.blox.pl) gwarantują ponad 2 godziny świetnej zabaw, podczas której można zobaczyć: pokazy na linie pionowej, tresurę małpek, balans ze szkłem, ewolucje na wałkach, zabawy z clownem, taniec z wężami, ewolucje na trapezie, fruwające sześciokąty, tresura pudelków oraz hula-hop. Zapraszamy na barwne widowisko cyrkowe w wykonaniu Cyrku Krasnal.

Namiot cyrkowy Cyrku Krasnal stanie na placu przy skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Wojska Polskiego. Poniżej mapka lokalizacyjna:

Lokalizacja Cyrku Krasnal w Piasecznie

Jeżeli byliście kiedyś na występach Cyrku Krasnal, to prosimy o komentarze, które pomogą innym w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty tego cyrku w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje20 marca 2007, 00:00,

Przebudowa Puławskiej w Piasecznie - warto wiedzieć


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przebudowa Puławskiej na odcinku granica Warszawy - Piaseczno ul. Energetyczna wraz z estakadami do Auchan wywołuje gigantyczne komplikacje w komunikacji w południowej i południowo zachodniej części terenów podwarszawskich. Zadawanych jest wiele pytań o organizację ruchu w czasie przebudowy, trasy zastępcze i objazdy. Niestety organa administracji drogowej i samorządowej odpowiedzialne za te zadania nie przedstawiły dotąd choćby minimalnych informacji a co gorsza na drogach dojazdowych i w mediach nie uruchomiono informacji o znacznych ograniczeniach ruchowych w związku z przebudową.

Bezpośrednio po Świętach Wielkanocnych możemy, więc mieć do czynienia z horrorem komunikacyjnym, który dotknie przede wszystkim mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego. Poniżej przedstawiam zebrane informacje dotyczące statystyk ruchowych na drogach, które w różnym stopniu przynajmniej dla części mieszkańców stanowić mogą alternatywę dla Puławskiej w skomunikowaniu z Warszawą. Informacje pochodzą Powszechnego Pomiaru Ruchu dokonanego w 2005 roku. Trzeba mieć świadomość, że w szczególnie w godzinach szczytu dane te są obecnie, o co najmniej o kilka procent wyższe ze względu na rosnącą liczbę mieszkańców podwarszawskich miejscowości nie tylko powiatu piaseczyńskiego i wzrost przedsiębiorczości głównie placówek handlowo - usługowych na naszym terenie generujących dodatkowe i do tego jeszcze wysokie potoki podróżnych.

Rozbudowa drogi: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Ruch na Puławskiej: W strukturze rodzajowej pojazdów w obu kierunkach z i do Warszawy dominują pojazdy osobowe - ponad 87 %, dostawcze - 6.5% i ciężarowe - 4.3%. Porównując te dane z innymi wjazdówkami i wjazdówkami z Warszawy widać o prawie 10 procent wyższy udział niż to jest na Trakcie Brzeskim czy Alei Krakowskiej. Po prostu dynamika przyrostu nowych osiedli mieszkaniowych i centrów handlowych jest wyższa niż centrów logistyczno - magazynowych czy zakładów przemysłowych. Południowa otulina Warszawy przekształca się w silnie zurbanizowana sypialnie aglomeracji warszawskiej. W dzień pomiaru ruch na Puławskiej do Warszawy wyniósł łącznie 30 361 pojazdów, kiedy w przeciwnym kierunku przemieściło się 28 651 pojazdów. Szczegółowa analiza rozkładu dobowego pokazuje duże zróżnicowanie ruchu ogółem jak i ruchu poszczególnych środków transportowych. Na kierunku do Warszawy mamy silniej zarysowany szczyt poranny, powroty z Warszawy rozłożone są w czasie, zapewne po pracy, uczelni czy szkole pozostajemy w stolicy na dłużej: zakupy, kultura, usługi.

Szczyt poranny do Warszawy występuje w godzinach 8-9 i wynosił w dzień pomiaru 2591 pojazdów, szczyt popołudniowy dla tego samego kierunku (1951 pojazdów) od 16-17. Z Warszawy do Piaseczna szczyt poranny występuje w godzinach 8-9 i wynosił 1902 pojazdy a szczyt popołudniowy w godzinach 16-17 i wynosił 2150 pojazdów. £ącznie w dzień pomiaru do Warszawy jechało 27773 samochody osobowe, 1536 samochodów dostawczych, 1287 samochodów ciężarowych, 400 autobusów, 183 mikrobusy, 99 motocykli i 72 rowery. Dla porównania z Warszawy wyjechało na punkt pomiarowy 24 717 samochodów osobowych, 1717 samochodów dostawczych, 1265 ciężarowych, 413 autobusów, 398 mikrobusów, 80 motocykli i 52 rowerów. Punkt pomiarowy był na wysokości siedziby Policji Iwicznej. (...)

Jeżeli chciałbyś przeczytać dalszą częścią powyższej informacji, to zapraszamy na nasze forum powiatu piaseczyńskiego post: Puławska co warto wiedzieć.

Autorem informacji jest Janusz Piechociński Radny Sejmiku Mazowieckiego [piechocinski.blog.onet.pl]
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie