Informacje3 września 2013, 00:00,

CYRK KORONA WYST¡PI W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 września 2013 roku o godz. 16.00 Cyrk Korona we współpracy z najlepszymi choreografami i artystami z całego świata wystąpi w Górze Kalwarii i przedstawi nowe widowisko pt. Fabryka Śmiechu. Namiot będzie rozstawiony na boisku przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. Bilety można kupić przez stronę internetową Cyrku Korona: www.cyrk-korona.com.pl

CYRK KORONA WYST¡PI W PIASECZNIE

Nazwa programu "Fabryka Śmiechu" jest nawiązaniem do radości, uśmiechu oraz humoru niesionego przez cyrkowych aktorów. Spektakularne widowisko zostało stworzone w taki sposób, by docierało do odbiorców w każdym wieku. W widowisku występują utalentowani artyści z Hiszpanii, Włoch, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, oraz Polski. Na scenie królują kolorowe kostiumy, nowoczesne światła, współgrająca z występami muzyka, oraz sprawność i sztuka cyrkowa na najwyższym światowym poziomie. Wszystko to składa się na spektakl pełen niezwykłych, zaskakujących, a momentami nawet szokujących pokazów.

CYRK KORONA WYST¡PI W PIASECZNIE

Publiczność na scenie Cyrku Korona będzie mogła podziwiać utalentowanych aktorów cyrkowych z różnych zakątków świata. Wśród tegorocznych propozycji programowych znalazły się m.in: pokaz ekwilibrystyczny na wałkach, tajemnicze transformacje, ring trapez, napowietrzne akrobacje w sieciach, oraz wspaniali polscy komicy - Mr. Chap, oraz debiutujący Mr. Hot Dog.

CYRK KORONA WYST¡PI W PIASECZNIE

Jak na prawdziwy cyrk przystało, nie zabrało atrakcji dla miłośników zwierząt! Po raz pierwszy w Polsce można będzie oglądać iluzję z udziałem białego tygrysa. Ponadto wystąpią: białe lwy, uchatki kalifornijskie, wielbłądy, konie arabskie, coby i fryzyjskie, zebry, lamy, dromadery, kuce, małpy, byk szkocki, oraz kozy, gęsi, koguty. Takiego widowiska nie można przegapić!
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 września 2013, 00:00,

Wystawa Starowierski świat w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wystawę STAROWIERSKI ŚWIAT, przygotowaną we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 września 2013 roku w godz. 17.00 - 19.00. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie (Pl. Piłsudskiego 10). Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów "Suwalszczyzna. Szlak Czarnej Hańczy" z opowieścią fotografa i podróżnika Piotra Malczewskiego (godz. 18.00, Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, sala 39). Wystawę będzie można oglądać do 29 września 2013 roku. Zapraszamy na wystawę pt.: Starowierski świat.

WYSTAWA STAROWIERSKI ŚWIAT W PIASECZNIE

Wystawa Starowierski świat poświęcona jest staroobrzędowcom - grupie społeczno-wyznaniowej, która na trwałe wpisała się w krajobraz kulturowy Suwalszczyzny i Mazur. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie dokumentujące codzienne życie tej wspólnoty oraz ich praktyki obrzędowe. Wystawę wzbogacą także przedmioty związane ze światem Starowierów. Starowierzy, zwani też staroobrzędowcami to grupa społeczno-wyznaniowa, która wydzieliła się z rosyjskiej Cerkwi prawosławnej w 2. połowie XVII w. Na wschodnich terenach dawnej Rzeczypospolitej osiedlali się już w XVII w. W drugiej połowie XVIII w. przybyli na ziemię suwalsko-sejneńską, a w latach trzydziestych XIX w. na Mazury. Dzisiaj stanowią oni nieliczną już grupę. Na Suwalszczyźnie mają swoje wsie ze świątyniami w Suwałkach, Gabowych Grądach i Wodziłkach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie