Informacje16 czerwca 2017, 16:01,

Cykl spotkań z młodzieżą związanych z zasadami bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji

Dzielnicowi z Konstancina-Jeziornej tuz przed wakacjami rozpoczęli cykl spotkań we wszystkich placówkach oświatowych. Tematem zajęć tak tu w Szkole Podstawowej No Bell Montesesori było między innymi bezpieczeństwo w czasie wakacji.

CYKL SPOTKAŃ Z MŁODZIEŻĄ ZWIĄZANYCH Z ZASADAMI BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI

Jeszcze przed końcem roku szkolnego dzielnicowi podlegli Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie odwiedzą wszystkie placówki oświatowe znajdujące się na terenie naszego powiatu.

Cykl ten rozpoczęli dzielnicowi z komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornej, którzy przeprowadzili zajęcia w No Bell Szkole Podstawowej Montesesri.

St.sier. Tomasz Awier, mł. asp. Sebastian Majewski oraz st.asp. Daniel Stojek wraz z kom. Jarosławem Sawicki w trakcie interaktywnych zajęć omówili zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego i zagrożeń, jakie w tym czasie mogą dotknąć młodzież szkolną.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje19 czerwca 2017, 15:00,

Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w Prażmowie

Zapraszamy mieszkańców gminy Prażmów na otwartą debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu, która odbędzie się w dniu 19 czerwca 2017 roku o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów. Zapraszamy do udziału w debacie.

DEBATA SPOŁECZNA POŚWIĘCONA BEZPIECZEŃSTWU W PRAŻMOWIE

Debata o bezpieczeństwie organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców gminy Prażmów na debatę społeczną w ramach cyklu "Porozmawiamy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie odbędzie się w dniu 19 czerwca br., o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej UG Prażmów.

Tematem spotkania będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia, aplikacja "Moja Komenda" oraz bezpieczeństwo osób starszych, czyli Jak nie dać się oszukać "na policjanta”.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w debacie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie