Informacje17 grudnia 2013, 00:00,

ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Piasecznie

18 grudnia 2013 roku organizowane będą w centrum miasta ćwiczenia dowódczo-sztabowe m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia, harcerskiej grupy ratowniczo-medycznej i powiatowego centrum zarządzania kryzysowego. Utrudnień spodziewać się należy na ul. Puławskiej między skrzyżowaniem z ul. Szkolną i skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II w godz. 10.00 - 12.30. Będzie zapewniona przejezdność dla autobusów.

ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Piasecznie

Budynek przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie, symulować będzie obiekt użyteczności publicznej, którym zawładnęli sprawcy przetrzymujący pracowników jako zakładników. Grupa szturmowa będzie miała za zadanie odbić ten obiekt, stąd będą słyszalne odgłosy strzałów i granatów hukowych. Odbywać się też będzie symulowana ewakuacja rannych.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje17 grudnia 2013, 00:00,

Dziewczynka w trampkach w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 18 grudnia 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu pt.: DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH, w reżyserii Haifaa Al Mansour. Wstęp: od 1 kwietnia do końca 2013 roku bezpłatnie w związku z dotacją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM W GÓRZE KALWARII

DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze – ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu. „Dziewczynka w trampkach” to absolutnie niesamowite zjawisko [...]

DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM W GÓRZE KALWARII

Marta Minakowska, Arabia.pl Kiedy przyglądamy się ujmującym perypetiom 10-letniej bohaterki tego świetnie nakręconego filmu, na myśl przychodzi popularna łacińska sentencja: carpe diem. | Kuba Armata, KINO 01/2013 Cudownie subtelny film, który warstwa po warstwie odsłania fundamenty arabskiej kultury, bez zbędnego pouczania i powielania stereotypów. | Ariston Anderson, The Filmmakers Magazine