Informacje16 października 2017, 12:58,

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe Industria 2017 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


O godz. 14.00 dyżurny piaseczyńskiej komendy odbiera informację o wybuchu i strzelaninie w budynku Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Do działań ratowniczych wezwani zostają między innymi piaseczyńscy policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Ćwiczenia rozpoczęły się około 14.00 po zgłoszeniu dyżurnemu piaseczyńskiej komendy Policji strzelaniny i wybuchu do którego doszło w budynku należącym do Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne załogi z różnych służb. O pomoc w akcji ratowniczej poproszeni zostali strażacy, strażnicy miejscy, służby medyczne. Do akcji zostają również wezwani policjanci z wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

W czasie akcji odnalezionych zostaje kilka osób z obrażeniami ciała. Wszyscy ranni w porę trafiają pod opiekę medyczną. Policyjni pirotechnicy odnaleźli i zneutralizowali znaleziony wewnątrz budynku ładunek wybuchowy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane zgodnie z programem szkolenia obronnego województwa Mazowieckiego.

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Celem ćwiczeń było doskonalenie praktycznych działań ratowniczych oraz współdziałania z innymi służbami w takich sytuacjach. Przedsięwzięcie było też sprawdzeniem stopnia przygotowania do wykonywania podobnych działań przez lokalne służby i instytucje w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Ćwiczenia Industria pokazały dobrą współpracę wszystkich służb w tego typu działaniach.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 października 2017, 04:00,

Komunikacja dla osiedla Mirków


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W związku z przebudową ul. Mirkowskiej Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna informuje, że od dnia 18 października 2017 roku (środa) osiedle Mirków obsługiwane będzie przez autobusy linii L-15, L-21, L-28 po następującej trasie: Rondo Jana Pawła II – Aleja Wojska Polskiego - ul. Mirkowska – przystanek na placu manewrowy przed Zakładami Papierniczymi. Powrót trasą: przystanek na placu manewrowym przed Zakładami Papierniczymi – ul. Mirkowska - w prawo w Aleję Wojska Polskiego – Rondo Jana Pawła II, dalej wg stałego przebiegu trasy.

KOMUNIKACJA DLA OSIEDLA MIRKÓW

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie