Informacje12 maja 2015, 06:00,

Ćwiczenia alarmowania w Piasecznie

Zgodnie z § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach informujemy, iż w dniu 12.05. 2015 r. (termin zapasowy 13.05) w godz. od 6.00 do 19.00 odbędzie się ćwiczenie RENEGADE, podczas którego zostaną przeprowadzone głośne próby syren. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Ćwiczenia alarmowania w Piasecznie

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. W porozumieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzony zostanie również trening systemu alarmowania i ostrzegania.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11122
Informacje12 maja 2015, 20:00,

Mongolia i stepy Czyngis-chana - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika na spotkanie pn.: Mongolia i stepy Czyngis-chana. Spotkanie odbędzie się 12 maja 2015 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Prelegent: Aleksandra Dąbrowska, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny!

Mongolia i stepy Czyngis-chana - Klub Podróżnika w Piasecznie

Mongolia pachnie jaczym masłem, smakuje baranim mięsem i rozbrzmiewa szumem modrzewiowych lasów. Przełęczami przemyka tajemniczy Ałmas, którego nikt, nigdy nie widział, w obozowisku słychać szum morza, którego nie ma, a Czyngis-chan dosiada się każdej nocy do ogniska. Niemożliwe? A jednak! Bo przez trzy tygodnie, z końskiego grzbietu zobaczyć można niejedno. Ruszajmy galopem w podróż po Krainie Wiecznie Błękitnego Nieba!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=30