Informacje13 lipca 2016, 08:00,

Crossminton w Parku Zdrojowym

Miłośników aktywności sportowych zapraszamy do Parku Zdrojowego. W każdy wtorek i piątek wakacji, będzie można spróbować swoich sił w crossmintonie - grze łączącej najciekawsze elementy tenisa, badmintona i squasha. Zajęcia są bezpłatne.

CROSSMINTON W PARKU ZDROJOWYM

Crossminton wcześniej nazywany speed badmintonem, wymyślony został w Niemczech. Ojcem chrzestnym gry jest Bill Brandes, wynalazca specjalnych aerodynamicznych lotek, do których później opracowano odpowiednie rakiety. Dzięki nim, lotki podczas gry mogą osiągać prędkość nawet do 290 km/h. Żeby zacząć grać w crossmintona wystarczą tylko chęci. Niezbędny sprzęt: rakietki oraz lotki zapewnia organizator zajęć - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Instruktor – Adam Grzegorzewski chętnym osobom, przybliży zasady gry. Do zabawy nie potrzeba żadnych siatek, słupków, czy też specjalnego kortu.

Zapraszamy do gry w crossmintona w każdy wtorek i piątek, lipca oraz sierpnia. Zajęcia odbywają się od 18.30 do 20.30, na trawie obok Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka. Udział bezpłatny. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia!

Informacje12 lipca 2016, 08:00,

Bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci w Centrum Edukacji Ekologicznej Ecolandia Piaseczno

Dla dzieci w wieku od 8 lat organizowane są bezpłatne Wakacyjne Warsztaty Twórcze w Centrum Edukacji Ekologicznej Ecolandia przy Placu Piłsudskiego 4. W tym roku warsztaty pod Hasłem "3Dektury z papieru i tektury" rozpoczęły się 4 lipca i potrwają do 29 lipca 2016 r. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 13:00. Warsztaty są całkowicie bezpłatne dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy zatem wszystkie chętne dzieci z gminy Piaseczno w wieku od 8 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu 730 300 250 lub mailowo: fundacja@ecochoice.pl - Można dołączyć do nas w każdej chwili - zachęca Paweł Chrzanowski - prezes Fundacji Eco Choice, organizator warsztatów.

BEZPŁATNE WARSZTATY TWÓRCZE DLA DZIECI W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ ECOLANDIA