Informacje5 września 2012, 00:00,

Cross-Cultural Caffetera bezpłatne warsztaty o wielokulturowości dla młodzieży z Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy piaseczyńską młodzież na nieodpłatne spotkania Cross-Cultural Caffeteri. Cross-Cultural Caffeteria to projekt edukacyjny realizowany przez Studio Spraw Kobiet przy współpracy ze Szkołą Językową SPOT, skierowany do młodzieży piaseczyńskiej i dofinansowany przez Program Edukacji Globalnej 2012 Fundacji Edukacja dla Demokracji. Spotkania będą się odbywać na przestrzeni września, października i listopada 2012 w Szkole Języków Obcych SPOT (ul. Staszica 24 Piaseczno) w każdy czwartek pomiędzy 19:00 i 20:30. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września 2012 roku. Kontakt i szczegółowe informacje: Małgorzata Miernecka 601 551 084 lub Justyna Szachowicz-Sempruch 519 110 698

CROSS-CULTURAL CAFFETERA BEZP£ATNE WARSZTATY O WIELOKULTUROWOŚCI DLA M£ODZIEżY Z PIASECZNA

Cross-Cultural Caffeteria wpisuje się w cele i założenia Programu Edukacji Globalnej, koncentrując się na kształtowaniu umiejętności wymiany poglądów, doświadczeń i perspektyw pomiedzy przedstawicielami globalnego Południa (mieszkającymi w Polsce i znającymi jej kulturowe uwarunkowania) i grupą młodzieży z Piaseczna (reprezentującą lokalną perspektywę wobec Południa). Pod opieką moderatora i metodyka spotkań, ich wspólnym zadaniem będzie tworzenie porozumienia w j. angielskim, umożliwiającego wymianę perspektyw i spostrzeżeń poprzez wspólny udział w warsztatach projektowania T/shirtów, wiązania kangi, przygotowywania prostych posiłków, grania na bębnach, malowania masek i tworzenia opowiadań.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy głównie młodzież w wieku 16-20 lat z Piaseczna i okolic, czyli osoby młode, które dziś kształtują swój światopogląd i budują postawy życiowe, czerpiąc z wzorców lokalnego środowiska. Docelowa liczba uczestników każdego spotkania to 20 osób ze znajomoscią j. angielskiego na poziomie komunikatywnym. Spotkania składają się z 5 cykli tematycznych. Uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość wybrania jednego, kilku lub wszystkich cyklów w zależności od wolnych miejsc w programie.

Wszystkie spotkania będą moderowane w celu pobudzenia grupy do myślenia krytycznego, kształtowania lub zmiany postaw poprzez przełamywanie istniejących stereotypów i uprzedzeń. W celu motywacji grupy do aktywnego udziału w projekcie przewidziane są przeróżne atrakcje i nagrody „dla najbardziej twórczych umysłów”, m.in. w formie warsztatów z native speakerem.
autor/źródło: Małgorzata Miernecka - Spot Szkoła Języków Obcych
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje6 września 2012, 00:00,

MotoXtreme 2 off-roadowe emocje w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższy weekend 8-9 września 2012 roku, na terenie Mysiadła przy ul. Puławskiej, odbędzie się motocyklowa impreza MotoXtreme 2. Oprócz zawodów sportowych rozgrywanych pod patronatem Polskiego Związku Motorowego organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Zapraszamy na off-roadowe emocje w Mysiadle.

MOTOXTREME 2 OFF-ROADOWE EMOCJE W MYSIADLE

MotoXtreme 2 to największa off-roadowa impreza w tej części kraju. Na starcie zawodów Cross Country MotoXtreme o Puchar Wójta Lesznowoli oraz III rundy Pucharu Polski Super Enduro staną najlepsi zawodnicy z całej Polski. Jednak oprócz sportowych emocji, organizator – Klub Motorowy Jarper X Racing Team przygotował cały szereg atrakcji towarzyszących.

MOTOXTREME 2 OFF-ROADOWE EMOCJE W MYSIADLE

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę po sportowych zmaganiach przewidziane jest After Party dla zawodników i kibiców. Gratka dla miłośników mocniejszego brzmienia to koncert zespołu Out of Tune. W hip-hopowych rytmach zagra Franek i Pęku, a imprezę poprowadzi DJ Frodo. Oprócz tego przewidziane są pokazy taneczne oraz pokazy modeli zdalnie sterowanych. Przez cały dzień do dyspozycji zwiedzających będą stoiska gastronomiczne i handlowe oraz park rozrywki dla najmłodszych.

MOTOXTREME 2 OFF-ROADOWE EMOCJE W MYSIADLE

Warto podkreślić, że w sobotnich zawodach mogą wziąć udział również amatorzy motocyklowego off-roadu. Bieg klasy hobby to możliwość startu dla wszystkich motocyklistów, którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Aby ułatwić większość niezbędnych procedur przed startem sobotnio-niedzielnych zawodów, na stronie www.motoxtreme.pl dostępny jest specjalny formularz zgłoszeniowy. Wystarczy kilka kliknięć, aby zgłosić swoją chęć startu.

Więcej informacji odnośnie zawodów na stronach www.motoxtreme.pl i www.xracingteam.pl oraz na facebooku (http://www.facebook.com/MotoXtreme2).
autor/źródło: Bartłomiej Kowalski - Jarper X Racing Team
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie