Informacje24 marca 2018, 17:00,

Coś o facetach - Koncert Działu Edukacji Muzycznej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 marca 2018 roku o godz. 18:00 zapraszamy do Piaseczna na koncert Działu Edukacji Muzycznej Centrum Kultury pt.: Coś o facetach. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

COŚ O FACETACH - KONCERT DZIAŁU EDUKACJI MUZYCZNEJ W PIASECZNIE

Zygmunt Freud powiedział kiedyś: “Po trzydziestu latach badań nad duszą kobiety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czego pragnie kobieta.” Jestem tym bardziej przekonany, że nie opisałem wszystkich pragnień, jakimi kobiety się kierują, stąd moje pytanie bezpośrednio do Pań: Jakich mężczyzn szukacie?” Nie trudno nie zauważyć, że kanon męskości na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przeszedł- i to delikatnie mówiąc- metamorfozę. Czy mężczyzna idealny istnieje? MĘŻCZYZNA będzie motywem przewodnim koncertu, w którym wystąpią uczestnicy zajęć z emisji głosu, Działu Edukacji Muzycznej Centrum Kultury w Piasecznie. Program przygotowała instruktor emisji głosu Małgorzata Duk Nowosad.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 marca 2018, 14:00,

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 marca 2018 roku, czyli w przeddzień Niedzieli Palmowej, mieszkańcy kolejny raz wystawią w Górze Kalwarii uliczne Misterium Męki Pańskiej. Widowisko będzie się różnić od poprzednich.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

Nowością są spore zmiany w obsadzie. Jezusa zagra Jakub Rącz, dotychczas św. Jan. Jerzy Janiszewski, który w postać Chrystusa wcielał się przez kilka lat, będzie św. Piotrem. Rolę Maryi powierzono Agnieszce „Jagodzie” Kustrze. Natomiast jako św. Jan wystąpi Jakub Zalewski. Ponadto po kilkuletniej przerwie Pasję reżyseruje Łukasz Głodek.

Kolejne novum: pierwszą sceną stanie się ta ze św. Piotrem, na ulicy Piłsudskiego. – Chcemy zachować chronologię przedstawioną w Biblii. A do tej pory apostoł Piotr zapierający się Mistrza pojawiał się w spektaklu dopiero po skazaniu Jezusa na śmierć – wyjaśnia Łukasz Głodek. Zatem aktorzy tym razem wyruszą z ratusza, zatrzymają się na ul. Piłsudskiego i dopiero wtedy udadzą się przed kościół Na Górce, by wziąć udział w scenie z Piłatem.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

Przedstawienie, które jednorazowo ściąga na rynek kilka tysięcy widzów, rozpocznie się o 15.00 i potrwa niespełna dwie godziny. Tradycyjnie usłyszymy pieśni stworzone specjalnie z myślą o kalwaryjskim Misterium przez Jacka Kowalskiego, które zaśpiewa on z towarzyszeniem chóru Reditus i zespołu Monogramista JK. Nie będzie internetowej relacji na żywo. Organizatorowi, Bractwu Misterium Męki Pańskiej, zależy bowiem na tym, aby mieszkańcy inscenizację przeżyli. „Istotą widowiska jest publiczny hołd dla Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i duchowe przygotowanie do Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej” – podkreśla Bractwo.

Uwaga, w dniu wydarzenia ulice wokół rynku będą zamknięte od 6.00 do 19.00 (3 Maja na odcinku od Dominikańskiej do Ratuszowej, Ratuszowa oraz Piłsudskiego od Ratuszowej do Pijarskiej). Zachęcamy do parkowania na terenie byłej jednostki wojskowej (na placu manewrowym) oraz na targowisku.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII 2018

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie