Informacje14 października 2017, 16:00,

Córki Dancingu - pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 października 2017 roku o godz. 18.00 Dyskusyjny Klub Filmowy Uciecha zaprasza na spotkanie, podczas którego odbędzie się pokaz filmu Córki Dancingu oraz spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Łukasz Knap, filmoznawca i krytyk filmowy Wirtualnej Polski. Dwie syreny próbują odnaleźć się w świecie warszawskich dancingów. Musical, horror, romans i kryminał w jednym. Bilety w cenie: 10 zł (normalny) / 7 zł (ulgowy). Miejsce: Kino Uciecha, ul. Sajny 14, Góra Kalwaria.

CÓRKI DANCINGU - POKAZ FILMU I SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ AGNIESZKĄ SMOCZYŃSKĄ W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

CÓRKI DANCINGU to film Agnieszki Smoczyńskiej uhonorowany nagrodą specjalną za unikalną wizję i oryginalny zamysł artystyczny na festiwalu w Sundance. Podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz otrzymał nagrody za najlepszą charakteryzację oraz najlepszy debiut reżyserski. Film trafił do kinowej dystrybucji za oceanem, a jego amerykański sukces przyczynił się do tego, że Agnieszka Smoczyńska i Robert Bolesto w 2017 roku otrzymali od Sundance Institute grant na projekt post-industrialnego musicalu science-fiction "Deranged" na motywach albumu "1. Outside" Davida Bowiego. W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą. Dołączają do zespołu Figi i Daktyle, stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Agnieszka Smoczyńska (ur. 18 maja 1978 we Wrocławiu) – reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Laureatka wielu nagród filmowych w tym Nagrody za debiut reżyserski lub drugi film na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W zeszłym roku Smoczyńska została wyróżniona przez prestiżowy amerykański magazyn filmowy „Variety” jako jedna z 10 zdolnych europejskich reżyserek, których karierę należy obserwować.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 października 2017, 12:30,

Próbna ewakuacja starostwa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 października 2017 roku około godz. 14:30 przeprowadzona zostanie próbna ewakuacja starostwa przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. W związku z tym od godz. 7:00 rano zamknięty będzie parking przed budynkiem (naprzeciwko wejścia), a sam urząd będzie czynny w ograniczonym zakresie. W ramach ćwiczeń ewakuowane będą wszystkie osoby - w tym również przebywający w budynku interesanci.

PRÓBNA EWAKUACJA STAROSTWA

Ewakuacja jest częścią z zaplanowanych wcześniej ćwiczeń obronnych, które zgodnie z „Programem szkolenia obronnego Województwa Mazowieckiego” 11 i 12 października odbędą się w starostwie pod kryptonimem INDUSTRIA 2017. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. (ws. ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych) podobne ćwiczenia powinien, co najmniej raz na 2 lata, przeprowadzać każdy właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie