Informacje21 listopada 2013, 00:00,

Co wiemy o Heidi Pate? - spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina pt. Co wiemy o Heidi?, które odbędzie się w sobotę 23 listopada 2013 roku w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie. Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego udziału w spotkaniu i podzieleniu się wiedzą i wspomnieniami a także zdjęciami, dokumentami lub pamiątkami.

CO WIEMY O HEIDI PATE? - SPOTKANIE Z CYKLU WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

W ramach spotkań z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina, organizatorzy spróbują przypomnieć sylwetkę Heidi Pate - jednej z bardziej znanych i intrygujących mieszkanek Konstancina. Spotkanie będzie prezentacją wspomnień osób, którzy naszą bohaterkę znali, pamiętają i posiadają pamiątki z nią związane. Ponieważ wielu z Państwa pamięta panią Pate, organizatorzy spotkania chcieliby zaprosić wszystkich do wspólnej rozmowy na jej temat. Chcieliby z Państwa pomocą przypomnieć wszelkie możliwe fakty z życia bohaterki i w oparciu o nie stworzyć jej jak najpełniejszy portret.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje20 listopada 2013, 00:00,

Konkurs Legenda o Ziemi Tarczyńskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji Konkursu Literackiego - Legenda o Ziemi Tarczyńskiej, w ramach programu, którego celem jest współtworzenie tradycji regionu oraz przybliżenie i rozpropagowanie tematyki Małej ojczyzny. Konkurs będzie odbywał się w czterech kategoriach: uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VI, młodzież gimnazjalna, młodzież licealna oraz dorośli. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: Legenda o Ziemi Tarczyńskiej (.pdf)