Informacje12 kwietnia 2008, 00:00,

Co słychać w sprawie komunikacji w Gminie Piaseczno

Pod koniec marca 2008 roku, napisałem maila do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, aby uzyskać więcej informacji, na temat postępu prac związanych z poprawą komunikacji na terenie Piaseczna. Wczoraj, otrzymałem odpowiedź od Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno). Dziękuję za otrzymaną odpowiedź. Okazuje się, że Gmina Piaseczno dość poważnie koncentruje się na problemach komunikacji na terenie Piaseczna i jest powołana do tego specjalna jednostka: Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego.

W zakresie zadań wykonywanych przez Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego znajduje się: prowadzenie spraw w zakresie utrzymania dróg gminnych, ulic i chodników a także organizacji ruchu drogowego na tych drogach, przygotowywanie oraz opiniowanie projektów w tym zakresie, prowadzenie spraw związanych z zajęciem pasa drogowego, prowadzenie spraw związanych z oznakowaniem dróg, oraz prowadzenie spraw związanych z zaspokajaniem potrzeb z zakresu transportu zbiorowego.

NOCNY AUTOBUS

Pan Daniel Putkiewicz, poinformował mnie w mailu, że Wydział Dróg i Transportu Publicznego poprosił firmę Mobilis, o przedstawienie propozycji uruchomienie równolegle z nową linią Express Piaseczno (planowanym na 26 maja 2008 roku) linii nocnej. W przyszłym tygodniu odbędzie się w tej sprawie spotkanie.

Gmina Piaseczno rozważa kilka wariantów rozwiązania problemu nocnej komunikacji, na trasie Piaseczno - Warszawa - Piaseczno:
1. Mobilis wraca z podobną ofertą do juz praktykowanej (tzn. działa samodzielnie nie podpisuje długoterminowej umowy) - wariant trudny do zaakceptowania przez gminę Piaseczno, po ostatnich doświadczeniach z linią Ekspress Piaseczno.
2. Mobilis podpisuje z gminą Piaseczno umowę okresową, z odpowiednim regulaminem utrzymywania kursów z rozsądnym i wynegocjowanym dofinansowaniem gminy w kwocie, która nie wymaga przeprowadzenia przetargu.
3. Gmina Piaseczno, przeprowadza otwarty przetarg na obsługę linii busami, na trasie dawnego nocnego Expressu.
4. Gmina Piaseczno, podpisuje dodatkowe porozumienie z ZTM (wariant najdroższy dla gminy i z tego powodu raczej trudny do zaakceptowania przez radnych).

W dziedzinie transportu publicznego, Urzędnicy z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno zrobili kilka kroków do przodu:
1. Zakończone zostały negocjacje w sprawie umowy z ZTM na rok 2008 i lata następne. Efektem tego porozumienia jest wsparcie ZTM w rozmowach z Polskimi Liniami Kolejowymi, w sprawie przebudowy linii kolejowej nr 8, co pozwoli w przyszłości uruchomić dodatkowe połączenia SKM do Zalesia Górnego. Ponadto wprowadzono 12 dodatkowych kursów linii 709.
2. Realizowany jest plan modernizacji infrastruktury drogowej w Józefosławiu i Julianowie, co pozwoli uruchomić tam komunikację ZTM i testowane są różne rozwiązania organizacji umowy z ZTM na tę linię.
3. Obecnie trwają rozmowy o niekorzystnych zdaniem gminy Piaseczno, zmianach rozkładu 727 i czterech dodatkowych kursach na tej linii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje12 kwietnia 2008, 00:00,

Wesołe miasteczko odwiedziło Piaseczno - zapraszamy dzieci

Za oknem świeci wiosenne słońce, a do Piaseczna przyjechało wesołe miasteczko, na którym można znaleźć: karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, samochodziki i inne obiekty służące dziecięcej rozrywce. Jest to niewątpliwie miejsce, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a rodzice muszą jedynie zaopatrzyć się w niezbędne pieniądze. Ceny na wesołym miasteczku, kształtują się od 5 do 10 złotych.

WESO£E MIASTECZKO W PIASECZNIE

Wesołe miasteczko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego w Piasecznie (mapa). Z informacji uzyskanych od pracowników wesołego miasteczka, mają być tam przez najbliższy miesiąc. życzymy wszystkim, a przede wszystkim dzieciom miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno