Informacje15 września 2018, 11:00,

Co chochlik zrobił ze starymi baśniami? - bezpłatny spektakl dla dzieci w Piasecznie

Czy wilk w bajkach zawsze bywa zły? Czy złota rybka może spełniać wyłącznie swoje marzenia? Co by się stało, gdyby znane wszystkim bajki miały inne zakończenie? Odpowiedzi na te pytania znajdą 15 września mali widzowie sceny teatralnej Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

CO CHOCHLIK ZROBIŁ ZE STARYMI BAŚNIAMI? - BEZPŁATNY SPEKTAKL DLA DZIECI W PIASECZNIE

Spektakl przeniesie maluchów do starej, zakurzonej biblioteki, w której dojdzie do ciekawych zwrotów akcji. Mały chochlik wrzuci do leciwego kociołka znane bajki, baśnie i legendy, a następnie podgrzeje je, wymiesza, przyprawi i… dojdzie do wielkiego bałaganu i wielu dziwnych zdarzeń! Co by się stało gdyby Śpiąca Królewna nie zasnęła? Czy bajka wyglądałaby tak samo, a na końcu wszyscy żyliby długo i szczęśliwie? A gdyby wilk z Czerwonego Kapturka okazał się poczciwym bohaterem? A gdyby złota rybka zbuntowała się i przestała spełniać marzenia? Odpowiedzi na podobne pytania znajdą mali widzowie, którzy zasiądą przed sceną teatralną Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. Teatrzyk pt. „Kociołek i bajeczka” odbędzie się 15 września w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie o godz. 13:00, 15:00 oraz 17:00. Wstęp bezpłatny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje19 września 2018, 19:43,

Zdobywcy grantów w województwie mazowieckim - program Ja w internecie

49 gmin w województwie mazowieckim otrzyma dofinansowanie na szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”. Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych. W programie nie był wymagany wkład własny, dofinansowanie wynosi bowiem 100 procent.

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Granty otrzymały: Lesznowola, Pniewy, Żuromin, Mirów, Grabów nad Pilicą, Skaryszew, Głowaczów, Jastrząb, Klembów, Nadarzyn, Legionowo, Błędów, Kozienice, Prażmów, Siedlce, Tarczyn, Ojrzeń, Grudusk, Krzynowłoga Mała, Goszczyn, Żabia Wola, Sońsk, Góra Kalwaria, Liw, Gniewoszów, Piaseczno, Osieck, Jastrzębia, Pomiechówek, Nasielsk, Raszyn, Lipsk, Michałowice, Chynów, Jabłonna, Szydłowiec, Kotuń, Klwów, Szczawin Kościelny, Potworów, Sabnie, Sokołów Podlaski, Zakrzew, Wiśniew, Szreńsk, Zbuczyn, Wodynie, Wiązowna, Zakroczym.

Wysokość otrzymanych grantów: https://jawinternecie.edu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Wyniki.pdf

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin. Więcej informacji: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/

Szymon Majewski - Legalna Kultura