Informacje5 grudnia 2011, 00:00,

CMP V MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Runda Zero Promotion, V- ce Mistrz Świata w Kickboxingu Piotr Bąkowski oraz klub UKS Akrobata Tarczyn zapraszają na piątą edycję turnieju Mazovia Cup: CMP V Mazovia Cup International, która odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2011 roku w Tarczynie, w Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów 8. Honorowymi patronami turnieju są: burmistrz Tarczyna p. Barbara Galicz, Starostwo Piaseczyńskie oraz Gmina Prażmów. Z organizatorem współpracuje także Centrum Medyczne Puławska www.cmp.med.pl, które funduje opiekę medyczną podczas zawodów.

CMP V MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Turniej Mazovia Cup co roku przyciąga ponad setkę zawodników z całej Polski a także z zagranicy. W tym roku spodziewane są ekipy z Belgii i Holandii. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się aż w trzech formułach sztuk walki, w tym w autorskiej formule organizacji UFR w której walka toczy się przez 3 a nie 2 jak w innych formułach rundy. W pierwszej rundzie zawodnicy walczą tylko na ręce, w drugiej dozwolone są także kopnięcia od pasa w górę a w trzeciej rundzie dozwolone są dodatkowo kopnięcia na uda. Ta formuła pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnego zawodnika oraz jest bardzo widowiskowa.

CMP V MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Ponadto planowana jest rywalizacja w formule Kick Light UFR oraz Pointfighting. Pointfighting to formuła gdzie walka ma charakter szermierki i nastawiona jest głównie na szybkość zawodników. Walka jest przerywana za każdym razem gdy sędzia zauważy czyste trafienie jednego z zawodników. Każde trafienie przeciwnika jest punktowane. Dodatkową atrakcją dla zawodników i widzów będzie Grand Champion Piontfighting czyli konkurencja w wyżej opisanej formule ale tylko dla najlepszych, najbardziej doświadczonych Mistrzów tej formuły. Walka toczy się na tych samych zasadach ale bez podziału na kategorie wagowe. Swoją szanse na zdobycie medali będą miały także drużyny złożone z 1 kobiety i 3 mężczyzn. Ta konkurencja co roku dostarcza widzom wielu emocji a rywalizacja jest zawsze niezwykle zacięta.

CMP V MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Jak zawsze na naszych imprezach będziemy gościli wiele znakomitych klubów sztuk walki z całej Polski min. Pułtuska, Świdnika, Piaseczna, Wejherowa, Szczecina, £odzi. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a medaliści specjalnie na tę okazję przygotowane lane medale.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Promocji Sztuk Walki Runda Zero Promotion oraz UKS Akrobata Tarczyn
Patroni honorowi: Burmistrz Tarczyna, Starosta Piaseczyński, Wójt Gminy Prażmów
Patroni medialni: iTV Piaseczno, Piaseczno24.net, Gazeta Nad Wisłą, Portalwalki.pl, Powiat-Piaseczynski.info, Radio FLASH
Sponsorzy: Centrum Medyczne Puławska, 5.6 Studio Foto, AMD studio, PAARter, Runda Zero, AleWakacje.net, Biesiadowo Piaseczno, Hotel Lando, Pretorian, Tryumf Trofea sportowe.

Zapraszamy na stronę organizatora turnieju: www.ufr.org.pl
autor/źródło: Anna Nowak
Tematy:Tarczyn

Informacje6 grudnia 2011, 00:00,

IV FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY 2011

10 i 11 grudnia 2011 roku zapraszamy na dwa grudniowe rozśpiewane wieczory, czyli: Festiwal Poezji Śpiewanej SZTUKATORZY 2011. Tegoroczna edycja „Sztukatorów” zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Dlatego już dziś zapraszamy na koncert finałowy. Ze względu na rekordową liczbę uczestników (32 wykonawców z 42 zarejestrowanych zgłoszeń) koncert rozłożony zostanie na dwa dni: 10 grudnia, sobota, godz. 18.00 kategoria młodzież i dorośli; natomiast 11 grudnia, niedziela, godz. 17.00 kategoria dziecięca. Oba koncerty odbędą się na sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy i organizatorzy liczą na mocny doping publiczności.

FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY

Wyjątkowy w tej edycji konkursu jest udział kilku osób spoza szeroko rozumianego Zalesia. Z radością witamy w gronie wykonawców Jazgarzew, Piaseczno, Konstancin i Warkę. Raduje nas też imponująca liczba wykonawców dorosłych i bardzo ciekawy, zróżnicowany dobór repertuaru. Obok znanych i często goszczących na „Sztukatorach” piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnaua czy Kabaretu Starszych Panów usłyszymy wygrzebane z muzycznych zakamarków piosenki takich tekściarzy jak K.I. Gałczyński, J. Tuwim, K.K. Baczyński, W. Belon, A. Osiecka, J. Cygan, M. Zabłocki, W. Młynarski czy wykonawców jeszcze nie prezentowanych w naszym konkursie jak: Ewa Demarczyk, Elżbieta Wojnowska, Ela Adamiak, Tadeusz Woźniak, Jaromir Nohavica. Wyróżnikiem wszystkich utworów jest niebanalny tekst i ogólna wartość artystyczna. Obok piosenek lirycznych zagości piosenka kabaretowa, piosenka aktorska a nawet – piosenka całkowicie autorska: własne teksty, kompozycja i wykonanie!

FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY

Wszyscy uczestnicy przygotowują się obecnie do występu podczas warsztatów prowadzonych przez muzyków. Wybrane przez siebie utwory z nurtu poezji śpiewanej zaprezentują podczas koncertu. Oceny pod względem trafności doboru repertuaru i autorskiego, oryginalnego wykonania dokona jury oraz publiczność - wg własnego upodobania. Warto przyjść w grudniowe wieczory 10 i 11 na koncert finałowy Sztukatorów, by ogrzać się przy herbacie i poezji śpiewanej.
autor/źródło: Agata Kamińska