Informacje14 maja 2019, 16:00,

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego w Konstancinie, poświęcone kolejce wilanowskiej. Linia łącząca stolicę z Konstancinem powstała w 1896 roku. Wąskotorówka kursująca z Wilanowa przyczyniła się do popularności i rozwoju letniska na początku XX wieku. W 1952 roku kolejka przestała docierać do Konstancina. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Klub Historyczny powstał z inicjatywy mieszkańców. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.
Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 maja 2019, 16:00,

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

16 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Ósme życie Nino Haratischwili. Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Wstęp wolny. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy.

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie