Informacje17 czerwca 2018, 06:00,

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno w Żabieńcu 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W niedzielę 17 czerwca 2018 roku w Piasecznie wszystko będzie kręcić się wokół rowerów. Wielbicieli kolarstwa czeka kolarska uczta w prawdziwie mistrzowskim stylu. Pod sztandarem Cezarego Zamany i jego ekipy już kolejny raz wystartuje Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Współorganizatorem maratonu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE 2018

Spróbować swoich sił będą mogli zarówno maratończycy, jak i wszyscy ci, którzy są na początku sportowej drogi. W ślad za miłośnikami jednośladów mogą też ruszyć całe rodziny, ponieważ dla każdego przewidziane są atrakcyjne zajęcia. Miasteczko rowerowe i zaplecze imprezy będzie usytuowane jak zawsze na stadionie w Żabieńcu, przy ul. Leśnej 15. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Maraton w Piasecznie to typowy wyścig po płaskich terenach z dużymi prędkościami, pełen andrenaliny i sportowych emocji na najwyższym poziomie. Odpowiednio zróżnicowana trasa maratonu zapewni rywalizację na miarę możliwości każdego z uczestników.

Do walki zagrzewać będzie gwiazda polskiego kolarstwa, Cezary Zamana. Sportowiec ma na koncie liczne sukcesy, w tym m.in. tytuł Mistrza Polski z 1999 roku oraz zwycięstwo w Tour de Pologne w 2003 roku. Podczas 17-letniej kariery wziął udział w ponad 2000 wyścigach. Sportowiec nie spoczął na laurach i do dziś jest aktywnym kolarzem. Obecnie zajmuje się organizacją wyścigów Cisowianka Mazovia MTB Maraton.

Wkręcić do zabawy może się każdy. Wystarczy usiąść na dwa kółka, a następnie stanąć w szranki lub przyjść i pokibicować. Zawody nie sprawiają nikomu zawodu, ponieważ na zawodach Mazovii na starcie może pojawić ponad 1000 uczestników, z czego organizator jest niezwykle dumny. W zamian pragnie nieustannie zaskakiwać swoich gości, dlatego w tym roku wprowadził drobne zmiany. Z menu usunął stare dystanse Mega i Giga. W ich miejsce pojawią się nowe: ½ PRO i PRO. Oba są skierowane do zaawansowanych kolarzy, ponieważ do pokonania jest kolejno 56 oraz 84 kilometry. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt, pozostają do wyboru dystanse: Hobby (6 km - dla dzieci do lat 13, podzielony na 4 kategorie wiekowe) oraz Fit (28 km – dla młodzieży, osób początkujących oraz seniorów). Wszystkie trasy dostarczą mocnych wrażeń, w tym okazały finisz przy akompaniamencie setek kibiców! Wisienką na torcie będzie apetyczny bufet, który nakarmi głodnych wrażeń i spragnionych adrenaliny sportowców.

Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Miasta i Gminy Piaseczno. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.

W ramach piaseczyńskiej edycji obędzie się Maraton Rowerowy dla Informatyków i Branży IT. Współorganizatorem tego dodatkowego wydarzenia jest firma Eskom IT. Rywalizujący będą mieli swoją osobną klasyfikację. Ich hasło brzmi Nakręcamy Twoje IT- Łączymy pasję do rowerów z pracą IT.

Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Niespodzianką jest specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Narybek będzie mógł odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych - rybka MiniMini. Dzieci do szóstego roku życia będą mogły dać czadu w 300 - 400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Na dzielne zuchy spłynie lawina pochwał, a do rąk trafią dyplomy oraz upominki.

Tym, co wyróżnia imprezy organizowane przez kolarskiego mistrza Polski, jest pozytywna atmosfera. Podkreślają to tysiące zawodników, uczestniczący w maratonach Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Także podczas tegorocznej edycji atrakcji pozarowerowych nie braknie. Dlatego warto zabrać ze sobą najbliższych: rodzinę, przyjaciół i znajomych. Nie tylko po to, by zapewnić sobie doping. Ale również po to, aby i oni mogli odpocząć na łonie przyrody.

Piaseczno to VII etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów. Finał imprezy zaplanowano na 29. września w Toruniu.

Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Do zobaczenia na trasie!

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE 2018

Program zawodów
Sobota

15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela
8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

PROGRAM ZAWODÓW MINI MINI+ MAZOVIA:
• godz. 9.00 - 11.50 – zapisy
• godz. 12.00 - odprawa techniczna
• godz.12.00 - start zawodów rowerki biegowe
• godz. 12.30 - start zawodów rowerki tradycyjne
• godz. 13.30 - wręczanie upominków dzieciom
• godz. 14.00 - odbiór dyplomów pamiątkowych

KATEGORIE

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki)

• rok urodzenia 2015 i młodsi - jedno okrążenie
Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)
• 3 lata - rok urodzenia 2015 - jedno okrążenie
• 4 lata - rok urodzenia 2014 - dwa okrążenia
• 5 lat - rok urodzenia 2013 - trzy okrążenia
• 6 lat - roku urodzenia 2012 - trzy okrążenia
* ilość okrążenia podana orientacyjnie, długość trasy na poszczególnych edycjach uzależniona będzie od wytyczonej pętli
* w przypadku udziału ponad 10 osób dodatkowy podział na grupy

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 czerwca 2018, 08:00,

Piknik Rodzinny w Gołkowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 czerwca 2018 roku w godz. 10.00-15.00 odbędzie się Piknik Rodzinny – Z pasją i sercem dla Bobrowca, Gołkowa i Kamionki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: finał konkursu “Talent Show”, prezentacja laureatów muzycznych i tanecznych, konkursy z nagrodami i loteria, atrakcje sportowe – zjeżdżalnie dmuchane. Planowane jest również uroczyste otwarcie Kącików Relaksu. Jedną z głównych atrakcji imprezy, będzie II Bieg z pasją i pupilem. Miejsce: przy Szkole Podstawowej nr 3 ul. Główna 50 w Gołkowie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

PIKNIK RODZINNY W GOŁKOWIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie