Informacje2 września 2019, 19:44,

Ulicami Piaseczna - miejski spacer historyczny

Ciekawostki z życia Zalesia Dolnego

Centrum Kultury w Piasecznie - Dział Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego zaprasza w niedzielę (8 września br.) na miejski spacer z przewodnikiem w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody oraz Europejskich Dni Dziedzictwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Koniecznie musisz to usłyszeć

Tematem niedzielnego spaceru będzie "Zalesie Dolne - Zalesie Adamów". Ciekawe historie opowie nam Stanisław Hofman - piaseczyński przewodnik, miłośnik historii Piaseczna.

Zbiórka:
stacyjka kolejki wąskotorowej Zalesie Dolne (ul. Stołeczna obok nr 32).
Udział bezpłatny.

Informacje2 września 2019, 16:59,

Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Po wtorkowej awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka Wśród mieszkańców gminy Lesznowola, podobnie jak w wielu polskich miejscowościach panuje obawa o jakość wody pitnej kranach. Jednak jak przekonuje prezes Lesznowolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Kazimierz Jabłoński, na terenie gminy Lesznowola poziom jakości wody jest niezagrożony. Poniżej treść oświadczenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Przedsiębiorstwo Komunalne wydało oświadczenie

Oświadczenie

W związku z licznymi zapytaniami związanymi z awarią oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie i powstałym zanieczyszczeniem wody w rzece Wisła, Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. informuje, iż mieszkańcy Gminy Lesznowola korzystają z wody pochodzącej z własnych ujęć wody (studnie znajdujące się na terenie Gminy Lesznowola), a system sieci wodociągowych na terenie gminy jest niezależny od systemu wodociągowego miasta stołecznego Warszawy.

Informujemy, iż w związku z powyższym na terenie Gminy Lesznowola nie występuje zagrożenie skażenia wody pitnej związane z zanieczyszczeniem wody w rzece Wisła.

Kazimierz Jabłoński

autor/źródło: ralf