Informacje16 sierpnia 2018, 21:00,

Chyliczkowska będzie dwukierunkowa już od nocy z 16 na 17 sierpnia 2018 roku

W nocy z 16 na 17 sierpnia 2018r. Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego jako zarządca drogi ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie wdraża docelową, nową organizację ruchu drogowego, wprowadzającą ruch dwukierunkowy na całym dotychczas jednokierunkowym odcinku od ul. Puławskiej do ul. Armii Krajowej (DK nr 79). W weekend zostanie wykonane nowe oznakowanie poziome na dwóch kluczowych skrzyżowaniach ul. Chyliczkowskiej z ul. Puławską i ul. Warszawską. Do dnia 14 sierpnia wykonawca budowy sygnalizacji świetlnych w ul. Chyliczkowskiej zamontuje nowe oznakowanie pionowe i przeprowadzi testy działania całości skorelowanego systemu sygnalizacji. W okresie tym mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Od dnia 17 sierpnia na ul. Chyliczkowskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Apelujemy o bardzo uważną jazdę. Poinformujmy też rodzinę i znajomych, żeby nie jeździli na pamięć i zapoznali się z nowymi oznaczeniami drogowymi.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GDDKiA przebudowała skrzyżowanie ul. Chyliczkowskiej z obwodnicą (DK 79) oraz zbudowano nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami: Warszawską i Puławską. Zgodnie z nową organizacją ruchu, ze wszystkich prostopadłych ulic w ul. Chyliczkowską będzie można wkrótce skręcić w obie strony. Wyjątkiem będzie ul. Zgoda. Jadąc od strony parku pojedziemy tylko w prawo, ku obwodnicy, a od ul. Młynarskiej tylko w kierunku centrum czyli w prawo. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z ul. Warszawską i ul. Puławską oraz stosowanie się do nowych oznakowań poziomych i pionowych. Pamiętajmy, że nowa organizacja ruchu wprowadza po jednym pasie w każdym kierunku, a nie jak dotychczas dwa pasy w jednym kierunku. Kierowcy będą dodatkowo powiadomieni o zmianach za pomocą tablic informacyjnych ustawionych na początku i końcu dotychczasowego fragmentu Chyliczkowskiej jednokierunkowej.

Informacje15 sierpnia 2018, 15:00,

Big Band Rondo Konstancin - Święto Wojska Polskiego w Konstancinie

15 sierpnia 2018 roku o godz. 17:00 odbędzie się koncert z okazji Święta Wojska Polskiego, podczas którego wystąpi zespół Big Band Rondo Konstancin. Miejsce. Amfiteatr, Park Zdrojowy. Wstęp wolny. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i niezapomniane pieśni i piosenki patriotyczne oraz wojskowe z różnych okresów walk o niepodległość. Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku uświetni występ konstancińskiego Big Bandu Rondo.

BIG BAND RONDO KONSTANCIN - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W KONSTANCINIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie