Informacje19 czerwca 2015, 20:00,

Chwila Nieuwagi - Rynek Muzyczny w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższy piątek 19 czerwca 2015 roku o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert na scenie letniej na rynku w Piasecznie pn.: Rynek Muzyczny. Koncert zespołu Chwila Nieuwagi odbędzie się na scenie plenerowej na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Chwila Nieuwagi - Rynek Muzyczny w Piasecznie

Chwila Nieuwagi to ZESPÓŁ (nie projekt!), który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się Chwila Nieuwagi wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – SŁUCHAJĄC.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Chwila Nieuwagi - Rynek Muzyczny w Piasecznie

W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu – na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu – Rafał Kierpiec, perkusji – Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary – Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu.Utwory zespołu pojawiły się na wielu składankach: „W stronę Krainy Łagodności”, „Folk się gro”, „Ballady i niuanse”, czy „W górach jest wszystko co kocham”, a koncerty grupy odbywały się między innymi na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie, Przystanek Woodstock, Seminarium Duchowne w Katowicach, Krakowski Festiwal Piosenki Studenckiej i wielu, wielu innych...W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana: „Niepoprawna muzyka”, składająca się z kompozycji nagradzanych na licznych festiwalach w latach 2010 i 2011. Zaś w 2013 roku światło dzienne ujrzał album „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem), Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) i Darka Sojki (Carrantuohill). Obie pozycje zostały ciepło przyjęte przez recenzentów i słuchaczy. Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach, dzięki czemu można posłuchać jej piosenek, nie schodząc do podziemia tudzież modnego undergroundu. Strona: chwilanieuwagi.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11179
Informacje14 czerwca 2015, 12:00,

2. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa wraz z piknikiem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W tym roku już po raz drugi odbędzie się Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa (5 km) połączony z piknikiem. Impreza planowana jest na 14 czerwca (niedziela) na terenie Obserwatorium Astronomicznego przy ul. Ogrodowej 2. Na bieg rejestrować można się on-line klikając na baner na stronie www.solectwojozefoslaw.pl

2. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa wraz z piknikiem
Oprócz Biegu głównego odbędą się także biegi dzieci na dystansie 400 i 800 m. Opłata startowa 40 zł, dla dzieci 5 zł. Limit miejsc w biegu głównym: 300. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, impreza jest dofinansowana przez Gminę Piaseczno. Współpraca: Rada Sołecka, Stowarzyszenie Kondycja, Redakcja magazynu "Sąsiedzi"

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=10242

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie