Informacje14 maja 2011, 00:00,

Chór EPIFANIA wystąpi na Wiośnie Muzycznej Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. W najbliższą niedzielę 15 maja 2011 roku, o godzinie 20:30 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie (ul. Słowicza 1), wystąpi Chór EPIFANIA - Orkiestra Kameralna. Dyrygent: Wiesław Jeleń. Prowadzenie: Zofia Sajkowska (Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Chór EPIFANIA

Chór EPIFANIA istnieje od 1991 r. Jego założycielem i dyrygentem jest Wiesław Jeleń. Powstał przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie, po podziale administracyjnym kontynuuje pracę w nowej, sąsiedniej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńskiej 12 w Warszawie. Obecnie w zespole śpiewa 35 chórzystów - uczniów, studentów i absolwentów warszawskich szkół i uczelni. Oprócz przygotowywania oprawy muzycznej wszystkich większych świąt i uroczystości kościelnych w swojej parafii, Epifania prowadzi aktywne życie koncertowe.

Chór występował w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju: w Holandii, we Włoszech, na Ukrainie. Chór Epifania wraz z innymi warszawskimi chórami śpiewał podczas pielgrzymek papieskich do Polski: w 1999 r. w czasie Mszy Świętej celebrowanej przez Jana Pawła II oraz w 2006 r. podczas Liturgii sprawowanej przez Benedykta XVI. Chór współpracował z wieloma orkiestrami. Z kameralną orkiestrą Concentus pro arte, którą dyrygował prof. Włodzimierz Porczyński rokrocznie dawał koncerty kolędowe w wielu kościołach Warszawy. Współpracował także ze znakomitym zespołem muzyki dawnej grającym na instrumentach barokowych IL TEMPO kierowanym przez Agatę Sapiechę. Ostatnio podjął współpracę z Orkiestrą Sinfonia Nova £ukasza Wojakowskiego i Sinfonia Viva kierowaną przez Tomasza Radziwonowicza. Epifania bierze udział w licznych konkursach i przeglądach chóralnych.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 maja 2011, 00:00,

Wieczór z Piosenką Niegłupią - Olek Grotowski w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Wieczór z Piosenką Niegłupią, podczas której wystapi Olek Grotowski. Koncert odbędzie się 17 maja 2011 roku o godz. 20.00 w Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie piaseczyńskiego Centrum Kultury.

OLEK GROTOWSKI

Olek Grotowski na scenie pojawił sie na początku lat siedemdziesiątych. Odnosił sukcesy i zdobywał nagrody na studenckich festiwalach piosenki. Między innymi na Bazunie, Yapie, Festiwalu Krakowskim. W roku 81 zdobył prestiżowy "Srebrny Knebel" na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej Hali Olivii. Małgorzata Zwierzchowska dołączyła do niego w połowie lat osiemdziesiątych i od tego czasu duet cały czas koncertuje. Wykonują piosenki o charakterze kabaretowym i poetyckim. Olek komponuje muzykę do tekstów znakomitego satyryka, radiowca i poety Andrzeja Waligórskiego. W swoim repertuarze mają ponad trzysta piosenek.

Gdyby śpiewać je bez przerwy trwało by to ponad dobę. Od kilku lat, piosenki są równiez tworzone do tekstów Artura Andrusa. Koncerty Grotowskiego i Zwierzchowskiej to znakomita zabawa i wspólne śpiewanie refrenów. Duet wydał kilka płyt - wszystkie koncertowe, nagrane w większości w kultowej "Piwnicy pod Harendą" w Warszawie. Koncertują na terenie całego kraju, oraz za granicą, mają za sobą ponad 3000 koncertów! Można ich często usłyszeć w radiowych programach, zwłaszcza w Powtórce z Rozrywki, która nadawana jest w programie III Polskiego Radia. Wzięli udział w kilkunastu programach telewizyjnych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno