Informacje29 maja 2008, 00:00,

CHOJNOWSKA MAJÓWKA W CHOJNOWIE - zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 31 maja 2008 roku, w godzinach od 16:00 do 21:00 na placu przy OSP w Chojnowie (ul. Klonowa 16), odbędzie się piknik organizowany przez mieszkańców Chojnowa i okolic: CHOJNOWSKA MAJÓWKA. W programie Majówki, przewidziano atrakcje dla dzieci w postaci konkursu plastycznego z nagrodami oraz specjalnego programu: Bajkowa Dyskoteka. Dorośli będą mogli rozegrać mecz piłki siatkowej oraz wziąć udział w programie artystycznym z potańcówką. Klub Seniora przeprowadzi loterię fantową. Podczas Chojnowskiej Majówki, wystąpi również zespół Leśne Echo oraz odbędą się pokazy strażackie. Serdecznie zapraszamy na Chojnowską Majówkę w Chojnowie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno Chojnów
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje30 maja 2008, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańcow na PePe PIASECZYńSKI PRZEGL¡D M£ODZIEżOWYCH ZESPO£ÓW MUZYCZNYCH, który odbędzie się w najbliższą sobotę 31 maja 2008 roku w godzinach od 12:00 do 22:00, na scenie plenerowej w Parku Miejskim przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas tegorocznego przeglądu zespołów PePe zagrają: Blade Of Terror, Train, Izrael, At The Lake, Minerva, Ananke, Asperse, Chemical Garage, 14 against 5, Klameton, Amuse Me, Dead Smokers, Mentoia, W Potoku Słów. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych

PePe Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych to przegląd organizowany przez Ośrodek Kultury w Piasecznie od 1988 i skierowany do młodych twórców muzyki z całej Polski, bez ukierunkowania na konkretny styl czy muzyczną modę. Na Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych, zapraszani są wszystkie zespoły chętne do wzięcia udziału w PEPE, niezależnie od tego czy muzykę, jaką grają określą mianem: hard core, funk, rock, folk, rock and roll, pop, psychodelic, art rock, industrial, fussion, reggae, metal, ska, a,capella, 2 step, soul, nu metal, grind core, punk, rnb, drum.n.bass, psychobilly, gothic, rap, grunge, brit pop, jungle, trash, trip-hop, new wave, blues, hard rock czy ambient. Zdjęcia z poprzedniego roku, możecie obejrzeć na stronie Ośrodka Kultury: zdjęcia.


IZRAEL - Płonie Babilon

O godzinie 20:00 odbędzie się specjalny koncert zespołu IZRAEL, który gra muzykę reggae. Zespół IZRAEL powstał w 1983 roku, z inicjatywy Roberta Brylewskiego, Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego, Milo Kurtisa i Jarka "Gruszki" Ptasińskiego na bazie grupy Aurora (wcześniej Brygada Kryzys), po odejściu z niej Tomka Lipińskiego. Siedzibą zespołu IZRAEL na początku był klub Remont, a od połowy 1983 r. warszawskie Hybrydy. Zespół rozpoczął koncertowanie w połowie 1983 r., by wkrótce supportować słynny brytyjski zespół Misty In Roots podczas ich trasy po Polsce. Po jej zakończeniu grupę opuścił Kelner. W 1985 drugim liderem obok Roberta Brylewskiego został Darek "Maleo" Malejonek z grupy Kultura. Został też obok Roberta i Vivian Quarcoo trzecim wokalistą (w latach 1985-1987 Izrael i Kultura grały wspólne koncert pod dwiema nazwami). Izrael/Kultura występował m.in. na festiwalach w Jarocinie, warszawskim Róbrege i świnoujskim FAMA, a także na wielu mniejszych, szybko stając się legendą (z reguły Izrael był grupą kończącą wieczór). W ówczesnych latach trzon grupy stanowili Robert, Maleo, Vivian, żwirek, Gruszka (zastąpiony później przez Dżu Dżu), Samohut i Merlin, choć przewijało się przez nią wielu muzyków. Skład ustabilizował się w 1989 r. podczas trasy po Czechosłowacji, kiedy na perkusji zaczął grać Piotr "Stopa" żyżylewicz, a Dżu Dżu został basistą. Do grupy dołączył także Włodzimierz Kiniorski. W 1990 r. odwiedzili Londyn, gdzie w studiu Ariwa nagrali płytę "1991".


IZRAEL - Idą ludzie Babilonu

Na początku lat 90. grali wiele koncertów jako niekwestionowany lider sceny reggae w Polsce. Zespół został rozwiązany w 1995 r., a planowany pożegnalny koncert nie doszedł do skutku z powodu bójek przed klubem. Ostatni koncert odbył się już bez Maleo.W 1997 r. ukazała się płyta "In dub" będąca zbiorem dubowych wersji utworów Izraela. Autorem dubów był Robert Brylewski. W 2006 roku reaktywowany zespół IZRAEL, dał kilka koncertów pod szyldem Magnetosfera, od 2007 r. występuje pod oryginalną nazwą i pracuje nad nową płytą. Najbardziej znane piosenki grupy to: Idą ludzie Babilonu (zobacz filmik), Duchowa rewolucja, Płonie Babilon (zobacz filmik), oraz Nasza kultura. Więcej informacji o zespole IZRAEL, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.izrael.art.pl Zapraszamy na sobotni Piaseczyński Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych PePe w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie