Informacje17 maja 2013, 00:00,

Chodź na rower! Zapraszamy na cykliczne wycieczki rowerowe z przewodnikiem

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piaseczna oraz okolic, niezależnie od wieku, posiadanego roweru czy kondycji fizycznej na wspólne wycieczki rowerowe - najbliższa już 19 maja 2013 roku. Spotykamy się zawsze w niedzielę o 10.00 na rynku przy fontannie: 19 maja, 16 czerwca,14 lipca,18 sierpnia oraz 8 i 22 września. Razem przemierzać będziemy przez najpiękniejsze, bardziej i mniej znane zakątki Gminy Piaseczno. Wycieczki prowadzone będą przez doświadczonego przewodnika rowerowego. Kierunek wycieczek oraz długość, dystans trasy uzgadniane będą na bieżąco. Wszystko zależy od chęci oraz możliwości grupy osób, która się zbierze danej niedzieli. Zapraszamy na wycieczki rowerowe z przewodnikiem.

CHOD¬ NA ROWER! CYKLICZNE WYCIECZKI ROWEROWE Z PRZEWODNIKIEM

W trakcie wycieczki planujemy jeden krótki postój oraz jeden dłuższy z możliwością zorganizowania ogniska w ramach integracji rowerowej (kiełbaski uczestnicy zapewniają we własnym zakresie). Długość trasy oraz tempo wycieczek rowerowych zawsze dostosowujemy do możliwości grupy. Wycieczki nie są żadnym wyścigiem tylko miłą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dla każdego uczestnika wycieczek przewidujemy kamizelkę odblaskową, plecaki z miłą niespodzianką w środku sponsorowaną przez Impresję Rękodzieło oraz opaski odblaskowe.

CHOD¬ NA ROWER! CYKLICZNE WYCIECZKI ROWEROWE Z PRZEWODNIKIEM

To nie koniec, aby zachęcić mieszkańców gminy Piaseczno do udziału w akcji, wśród uczestników wycieczek będą również rozlosowywane akcesoria rowerowe. Gadżety sportowe zapewnia dystrybutor odzieży sportowej Sportika z Góry Kalwarii. Udział w akcji jest bezpłatny. Organizatorem akcji "Chodź na rower" jest Społeczna Inicjatywa Młodych. Działania wspierane są przez Impresję Rękodzieło oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Przed udziałem w wycieczkach proszę się zapoznać z regulaminem akcji CHOD¬ NA ROWER (.pdf). Strona poświęcona wydarzeniu: www.chodz-na-rower.blogspot.com
autor/źródło: Agnieszka Jarzębska - Stowarzyszenie SIM Społeczna Inicjatywa Młodych

Informacje17 maja 2013, 00:00,

Constanzo Cantare Konstancińskie Spotkania Chóralne w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym

Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie i Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Konstancińskie Spotkania Chóralne Constanzo Cantare, podczas którego wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne i chóry. Spotkania maja na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wspólnej pasji zespołowego muzykowania. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 maja 2013 roku o godz. 16.00. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym.

KONSTANCIńSKIE SPOTKANIA CHÓRALNE CONSTANZO CANTARE

Podczas koncertu prezentują się zaproszone do udziału chóry ze szkół muzycznych oraz dziecięce zespoły wokalne z trenu naszej Gminy i Powiatu. Zaproszone zostały 3 chóry i 3 zespoły wokalne z Konstancina-Jeziorny, Słomczyna, Sochaczewa i Warszawy. Spotkania rozpoczyna się o godz. 15.00 prezentacją zespołów i krótką próbą wspólnej piosenki. Koncert Constanzo Cantare rozpoczyna się o godz. 16.00. Zespoły kolejno wykonają przygotowany program. Koncert wieńczy finałowy występ wszystkich uczestników i wykonanie wspólnej piosenki. Serdecznie zapraszamy na koncert do Amfiteatru w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna