Informacje29 czerwca 2014, 10:00,

Chodź na rower - wycieczka rowerowa w kierunku Konstancina

W niedzielę 29 czerwca 2014 roku o godzinie 10.00 na rynku w Piasecznie rusza kolejna wycieczka rowerowa z cyklu Chodź na rower. Wszystkich miłośników rowerów, amatorów oraz bardziej zaawansowanych cyklistów, organizatorzy zapraszają do wspólnego, cyklicznego rowerowania. Planowana trasa następnego przejazdu to około 40 km w kierunku Konstancina. W trakcie integracyjnej przerwy odbędzie się losowanie nagród sportowych, ufundowanych przez sieć klubów fitness Gravitan. Tempo wycieczek jest rekreacyjnie, dostosowane do możliwości grupy.

Chodź na rower - wycieczka rowerowa w kierunku Konstancina

Wśród uczestników wycieczek rozdane zostaną akcesoria odblaskowe: opaski oraz worko-plecaki. - Uczestników zeszłorocznej edycji prosimy o zabranie ze sobą również kamizelek odblaskowych - przypomina organizatorka. Planowana godzina powrotu do Piaseczna to 15.00-16.00. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie WGR Kultura i Sport, a finansuje ją Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.chodz-na-rower.blogspot.com

Informacje4 lipca 2014, 21:30,

Wakacyjne kino plenerowe w Piasecznie

Już 4 lipca 2014 roku o godz. 21.30 rozpocznie się pierwszy pokaz filmowy w piaseczyńskim, wakacyjnym Kinie Plenerowym. Biuro Promocji i Informacji, na wniosek Młodzieżowej Rady Gminy, przygotowuje wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru od godziny 21.30, począwszy od 4 lipca, aż do 29 sierpnia, z wyłączeniem święta 15 sierpnia, na parkingu przy ul. Sierakowskiego. Zaplanowanych jest 8 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

Wakacyjne Kino Plenerowe w Piasecznie

Ze względu na ograniczone możliwości pozyskania praw licencji filmów do otwartych, niekomercyjnych pokazów plenerowych przy współpracy z młodzieżą wyselekcjonowana została lista 30 tytułów, spośród których w formie głosowania internetowego wybranych zostało 8, które zaprezentowane będą w Piasecznie. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego. Zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają ponad 2 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Wyniki ankiety dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu. Najwięcej, bo aż 114 głosów, otrzymała francuska komedia „Nietykalni”.

Filmy, które pokazane zostaną w Piasecznie:
Uprowadzona – 4 lipca godz. 21.30
Diabeł ubiera się u Prady – 11 lipca godz. 21.30
Chłopiec w pasiastej piżamie – 18 lipca godz. 21.30
Życie Pi – 25 lipca godz. 21.30
Chce się żyć – 1 sierpnia godz. 21.30
Atlas chmur – 8 sierpnia godz. 21.30
Sherlock Holmes – 22 sierpnia godz. 21.30
Nietykalni – 29 sierpnia godz. 21.30

Zwiastuny filmów dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu oraz na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy, a także na fan page gminy Piaseczno – facebook.com/GminaPiaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie