Informacje12 sierpnia 2018, 08:00,

Chodź na rower - ostatnia wycieczka rowerowa w sezonie 2018

12 sierpnia 2018 roku odbędzie się ostatnia wycieczka rowerowa w sezonie 2018 pn.: Chodź na rower. Dystans trasy 60 km. Zainteresowane osoby spotykają się o godz. 10.00 na rynku (przy fontannie) w Piasecznie. W trakcie wycieczki, planowana jest godzinna przerwa na odpoczynek oraz upieczenie kiełbaski (własny prowiant).

CHODŹ NA ROWER - OSTATNIA WYCIECZKA ROWEROWA W SEZONIE 2018

Ważne jest, aby przed wycieczką odpowiednio przygotować rower tzn.:
– napompować koła,
– nasmarować łańcuch,
– ustawić siodełko na odpowiedniej wysokości,
– zakupić zapasową dętkę.

Mile widziany jest również kask na głowę. Przewidywany czas powrotu do Piaseczna – około godz. 16.00. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Tempo jazdy rekreacyjne. Szczegóły na stronie organizatora: chodz-na-rower.blogspot.com

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

CHODŹ NA ROWER - OSTATNIA WYCIECZKA ROWEROWA W SEZONIE 2018

Ważne jest, aby przed wycieczką odpowiednio przygotować rower tzn.:
– napompować koła,
– nasmarować łańcuch,
– ustawić siodełko na odpowiedniej wysokości,
– zakupić zapasową dętkę.

Informacje13 sierpnia 2018, 18:00,

Parking przy ul. Szpitalnej obok szpitala w Piasecznie

Przy ulicy Szpitalnej zostało wykonanych 78 miejsc postojowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych. Po obu stronach łącznika ul. Szpitalnej z ul. Mickiewicza wykonano 21 miejsc postojowych (w tym 2 dla niepełnosprawnych), a także 6 miejsc postojowych po zachodniej stronie placu do zawracania. Pomiędzy łącznikiem Szpitalnej i Mickiewicza a ul. 2KDD, wykonano parking z 51 miejscami postojowymi (w tym 3 dla niepełnosprawnych).

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakresem inwestycji objęty był obszar ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Al. Kalin, wraz z przebudową skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Bema i Sienkiewicza, budową ul. 2KDD na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Mickiewicza, a także budowa parkingów, łącznika Szpitalnej z Mickiewicza na wysokości szpitala, zatoki autobusowej wzdłuż tego łącznika i placu do zawracania.

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakres prac obejmował budowę układu drogowego, kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, budowę oświetlenia drogowego oraz przebudowę kolizji infrastruktury technicznej. Długość ul. Szpitalnej – 903 m, natomiast 2KDD – 75 m. Wszystkie ciągi jezdne i miejsca postojowe posiadają odwodnienie i oświetlenie.

Inwestycja została zrobiona przez firmę Cermat Prodbet Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 366 753 zł brutto.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Obecnie trwa remont nawierzchni na odc. od ul. Bukowej do al. Brzóz przy Szkole Podstawowej nr 2, w ramach którego powstanie łącznik oraz 36 miejsc parkingowych.

źródło: UMiG Piaseczno
foto: Łukasz Wyleziński