Informacje15 marca 2016, 20:00,

Chiny z dala od wielkiego miasta - Klub Podróżnika w Piasecznie

15 marca 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika nt.: Chiny z dala od wielkiego miasta. Miejsce spotkania: Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Prelegentka: Anna Jaklewicz, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny.

CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA - KLUB PODRÓŻNIKA W PIASECZNIE

Chiny z zupełnie innej strony! Z dala od dusznych, gigantycznych miast i wielkiej polityki. Podczas godzinnej prezentacji udamy się w podróż po najpiękniejszych zakątkach Państwa Środka, do ukrytych wśród ryżowych poletek wiosek grup etnicznych, które nadal kultywują unikatowe zwyczaje. Odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, którzy nie znają formalnych małżeństw, weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo.

Informacje15 marca 2016, 18:00,

Spotkanie z poezją w wykonaniu Teresy Lipowskiej i Grzegorza Gieraka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na kameralne spotkanie z poezją w wykonaniu aktorów: Teresy Lipowskiej i Grzegorza Gieraka. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2016 roku o godzinie 18:00 w Filii Biblioteki w Józefosławiu (Urocza 14). Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z POEZJĄ W WYKONANIU TERESY LIPOWSKIEJ I GRZEGORZA GIERAKA