Artykuł partnerski24 lutego, 05:16,

Charakterystyka dystrybucji selektywnej i dystrybucji intensywnej

Charakterystyka dystrybucji selektywnej i dystrybucji intensywnej

Dystrybucja w ekonomii, generalnie odpowiada i jest związana z transferem. Jednak pojęcie to jest bardziej rozbudowane ze względu na fakt, że obejmuje pełen zakres czynności, dotyczących pokonywania czasu i przestrzeni pomiędzy charakterystycznymi dla siebie miejscami docelowymi, którymi są w tym przypadku, producent i konsument.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wybrane drogi komunikacji w ekonomii

Za dystrybucję w ekonomii, odpowiedzialny jest także marketing, który jest procesem społecznym, skoncentrowanym na zaspakajaniu potrzeb podmiotów zastanych, rynku gospodarczego. Marketing dystrybuuje towary, usługi i przenosi wartości, pomiędzy stronami wymiany, jakimi są producenci i konsumenci. Celem wybranej przez niego strategii, ostatecznie jest zawsze zysk.

Sam w sobie marketing, jest właściwie metodą i zasadą działania. Sposobem myślenia skoncentrowanym na skomplikowanych taktykach, określanych jako jego poszczególne rodzaje, takich jak np.: 

  • content marketing
  • ambient marketing,
  • marketing selektywny,
  • czy marketing mobilny. 

Marketing selektywny – czym jest?

Marketing selektywny stosowany jest przez większość firm. Marketing selektywny koncentruje się na ogół na kilku segmentach. Marketing selektywny wymaga stosowania mieszanki marketingowej, mianowicie – cen, polityki produktu, promocji oraz dystrybucji - dla różnych segmentów rynku.

Więcej informacji na http://www.finansowe.edu.pl.

Wokół zagadnień pojęcia dystrybucji - strategia dystrybucji selektywnej oraz dystrybucja intensywna

Dystrybucja natomiast, jest pojęciem szerszym i nieco starszym, ponieważ dotyczy całej przestrzeni funkcjonowania usługodawstwa. Odpowiada za pokonywanie wszelkich istniejących na rynku różnic, które możemy podzielić na: 

  • przestrzenne, 
  • czasowe, 
  • ilościowe, 
  • ofertowe.

Dysfunkcja i rozdwojenie, z którym spotykamy się już w definicyjnej konstrukcji dystrybucji, polega na tym, że dążąc do zniwelowania różnic, obecnych na rynku i w handlu, transfer i przenoszenie musiało ulec podziałom zakresowym oraz przestrzennym. Doszło do tego, zarówno ze względu na producentów jak i oferowane przez nich przedmioty. Wymuszone działaniem sił rynku, “definicyjne rozdwojenie jaźni”, widoczne jest w tym, że pierwsza zasada pojęcia dystrybucji, oparta na dążeniu do zlikwidowania podziałów, sama musiała ulec rozdrobnieniu i poddać się rozbiorowi. 

Rodzaje dystrybucji  - dystrybucja selektywna  i dystrybucja intensywna 

Selektywność w naukach społecznych oznacza wybiórczość dystrybucji. Rodzaj proporcjonalnego stosunku, wspartego o oczekiwany i zamierzony cel, którym jest z reguły zysk. Profit powinien być oczywiście jak największy w stosunku do oczekiwanej przez nas straty. Z porażką, ekonomia i handel są oswojone i mają na co dzień do czynienia. 

Selekcja i wpływ intensywności rynki

Selekcja to również wybór. Często kierujący się jakąś zasadą, warunkiem czy określonym z góry dobrem. Najważniejsza różnica jaką znajdujemy pomiędzy dwoma rodzajami dystrybucji, których opisem zajmuje się ten artykuł, polega na tym, że towarów pochodzących z dystrybucji selektywnej na rynku jest mniej niż tych, które wchodzą w obszar dystrybucji intensywnej. 

Podział skoncentrowany na oryginale i wybiórczym działaniu

Z dystrybucją selektywną mamy do czynienia wówczas, gdy oferowany przez producenta przedmiot, wyróżnia się spośród innych, ze względu na jakąś określoną, wyjątkową cechę. Niepowtarzalność, która jest typowa dla tzw. oryginałów, rzeczy często unikatowych, sprawdzonych pod względem jakości i wartości, powoduje selektywność ich dystrybucji oraz sprawia, że jest ich po prostu mniej na rynku i ciężej jest na nie trafić. Przedmiotami dystrybucji selektywnej są z reguły rzeczy drogie i rzadkie.

Więcej istotnych informacji, na temat dystrybucji selektywnej, znaleźć można w artykule https://www.trinet.com.pl/dystrybucja-selektywna-i-dystrybucja-intensywna-charakterystyka/.

Źródło zdjęcia: http://www.finansowy.org.pl.

Na jakich zasadach działa dystrybucja selektywna? Dystrybucja selektywna przykłady

By łatwiej móc zrozumieć i wyobrazić sobie to jak działa dystrybucja selektywna, dobrze jest odwołać się do tłumaczenia na polski, angielskiego słowa “select”, które odpowiada czynnościom takim jak: wybieranie, dobieranie, typowanie czy selekcjonowanie. Za pomocą wąskich kanałów komunikacji i transferu, przedmioty zostają przekazane w posiadanie zaufanych pośredników, którzy następnie zajmują się ich rozdysponowaniem i przekazaniem w ręce klientów.  

Dystrybucja intensywna – przykłady, wyjaśnienie

Dystrybucja intensywna to “oferta masowa”. Powszechne rzeczy i przedmioty codziennego użytku, na które zwykle nie zwracamy zbyt wielkiej uwagi, a bez których, ciężko byłoby nam się obejść. Są nimi np. produkty spożywcze, leki, odzież. Trudno sobie wyobrazić, nasze normalne funkcjonowanie bez ich bezpośredniego w nim udziału. Przez ich elementarny wpływ na nasze życie, można uznać, iż są one rodzajem produktów posiadających charakter  rzeczy niezbędnych. Strategia dystrybucji intensywnej, nie należy do specjalnie skomplikowanych, ponieważ bazuje na dużych wartościach i stałym poszerzaniu terytorium dostępności. 

Selektywna dystrybucja współcześnie

Obecnie dystrybucja intensywna, nie jest najlepiej odbierana przez społeczeństwo. Być może jest to wywołane kryzysem epidemicznym koronawirusa lub obserwowalną przed czterema laty, nadprodukcją na rynku żywności.

O kryzysie przeinwestowania przestrzenidystrybucji intensywnej, mogliśmy się dowiedzieć z mediów. Za określonym działaniem i jego konsekwencjami, zawsze stoją ludzie. Czy można ich jednak winić za to, że podjęli decyzję, która następnie padła ofiarą warunków i mechanizmów zewnętrznych, takich jak dystrybucja, marketing czy inne niezależne zjawiska systemów, które wszyscy zgodnie uznajemy za społeczne? Dlatego warto się czasem zastanowić, nad tym na co mamy wpływ, a co zupełnie nie zależy już od nas. 

Źródło:

Przeczytaj też Filmy na podstawie książek Nicholasa Sparksa.

autor/źródło: trinet.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski24 lutego, 05:13,

Reklama sklepu internetowego - skuteczna, czyli jaka?

Reklama sklepu internetowego - skuteczna, czyli jaka?

Robienie zakupów w sieci jest czymś zupełnie naturalnym. Łatwiej jest nam odwiedzać poszczególne sklepy i przeglądać interesujące produkty, niżeli szukać ich po sklepach stacjonarnych. Zalet zakupów w sieci jest więcej, jednak przede wszystkim zachęcający powinien być sam sklep. Profesjonalny projekt, to podstawa, ale to jednak nie wszystko. Ważna jest także skuteczna reklama sklepu internetowego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Reklama sklepu internetowego w Google i na Facebooku

Możliwości reklamowania sklepów w sieci są ogromne. Staramy się zatem wybierać te, które mogą przynieść najlepsze rezultaty. Bez wątpienia jednym z takich miejsc jest Facebook, Instagram lub Google. Zwłaszcza media społecznościowe są ostatnimi czasy najczęściej wykorzystywane do reklamowania różnych działalności gospodarczych w tym najczęściej sklepów różnych branż. Wybierając usługę jaką jest reklama sklepu internetowego na Facebooku lub w Google, możemy być pewni profesjonalnej kampanii reklamowej e-sklepu w miejscu, gdzie skupisko potencjalnych klientów jest ogromne każdego dnia i nocy. Tym bardziej, że w internecie obecni są ludzie o rożnych potrzebach zakupowych.

Reklama sklepu internetowego pozwoli ci dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów

Reklama sklepu internetowego jest skuteczna, jeśli robią ją specjaliści

W związku z powyższym każdy właściciel sklepu internetowego dzięki reklamie ma szansę na pozyskanie szerokiego grona nowych klientów bez względu na dzień, godzinę itp. Niemniej istotne jest profesjonalne podejście do reklamy sklepu w Google, na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Pollyart - Agencja marketingowa Toruń- to firma, która bardzo dobrze wie jakie kroki stawiać w tym kierunku postara się o najlepsze rezultaty swojego zleceniodawcy. Wybór, jakiego dokonujemy  jest jednym z najlepszych biorąc pod uwagę opinie internautów, a tym samym właścicieli sklepów, którzy postawili na wiedzę, doświadczenie, jakość, renomę i wiele innych atutów cechujących ową firmę.

Nawet jeśli dziś dla danego właściciela prowadzenie sprzedaży w sieci okazuje się być niepewne, to zawsze jest szansa na zmianę, która poprowadzi do sukcesu - i tym strzałem w dziesiątkę często okazuje się reklama sklepu internetowego. Z kolei jeśli dopiero ktoś zaczyna przygodę z własnym biznesem w sieci i poszukuje kompleksowych rozwiązań od zaprojektowania sklepu, aż do jego profesjonalnej reklamy na Facebooku lub w Google, to od samego początku warto myśleć o sklepie jak o kompleksowym narzędziu do sprzedaży i promocji. Tak czy siak każdy moment jest dobry na zmiany, podobnie jak od razu można zacząć współpracę z profesjonalistami w dziedzinie tworzenia i reklamowania sklepów internetowych.

Reklama sklepu internetowego to jedno. Ważne, żeby Twój sklep był także funkcjonalny i nowoczesny

Profesjonalny projektant e-sklepów powinien wyróżniać się szeroką wiedzą, ale także nieograniczoną wyobraźnią. Posiadając te umiejętności może tworzyć niesamowicie funkcjonalne, piękne wizualnie i ogólnie interesujące sklepy, bez względu na branżę. Internauci jako klienci są wymagający i nie zadowalają się byle czym. Z mało interesującego e-sklepu wychodzą tak samo szybko jak w przypadku sklepów stacjonarnych. W związku z powyższym projektant sklepów musi brać pod uwagę każdy aspekt tworzenia danego projektu, aby sklep internetowy nie zniechęcał, a wręcz interesował już od pierwszego kliknięcia.

Wybierając odpowiednią agencję marketingową możemy liczyć na pełen profesjonalizm. Każdy etap projektu jest przemyślany pod kątem funkcjonalnym i wizualnym. Nowoczesne rozwiązania, jakie stosują owi projektanci mają na celu sprostać oczekiwaniom właścicieli sklepów oraz klientów. Nieistotne z jakiego urządzenia mobilnego odwiedzimy dany sklep. Zawsze ma być on dla nas przyjemny w obsłudze, funkcjonalny, oraz miły dla oka. Najnowsze standardy, oraz trendy w projektowaniu mają ogromne znaczenie. Niemniej zawsze w połączeniu z wysoką funkcjonalnością.

Na doświadczenie składa się mnóstwo istotnych rzeczy od kwestii wizualnej po funkcjonalność działania sklepu od strony właściciela po samego klienta. Internauci często wskazują wspomnianą wyżej firmę jako wartą uwagi. Wymieniają wiele zalet, które pomogły im w słusznej decyzji wyboru wyżej wspominanej firmy do projektu i stworzenia ich sklepu internetowego. Dodatkowo chwalą fakt, iż firma ta zajmuje się także kampaniami reklamowymi w mediach społecznościowych (słowem - reklama sklepu internetowego to dla nich pestka). Sklep zatem jest na wyciągnięcie ręki dla milionów potencjalnych klientów, którzy podczas przebywania na Facebooku czy Instagramie lub Google mogą szybko dokonywać zakupów.

autor/źródło: pollyart.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie