Informacje10 grudnia 2014, 09:30,

Chanuka - spotkanie z cyklu Kultury Świata w Bibliotece Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z cyklu Poznajemy Kultury Świata pn.: Chanuka. Tym razem będzie możliwość poznania zwyczajów żydowskich. Spotkanie poprowadzi Jakub Doman (student Rabinatu) i odbędzie się 10 grudnia 2014 roku o godz. 9.30 (miejsce: Oddział dla dzieci przy ul. Kościuszki 49) oraz o godz. 13.00 (Filia Osiedle przy ul. Szkolnej 9 w Piasecznie). Zapraszamy dzieci na spotkania.

Chanuka - spotkanie z cyklu Kultury Świata w Bibliotece Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10764
Informacje13 grudnia 2014, 12:00,

Maraton pisania listów Amnesty International 2014 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 grudnia 2014 roku w godz. 12:00-22:00 Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza wszystkich, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, na Maraton Pisania Listów Amnesty International http://amnesty.org.pl/maraton/ W Piasecznie będziemy pisać w LO Chyliczkowska przy ul. Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12:00. Już w następny weekend mieszkańcy Piaseczna będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton pisania listów Amnesty International 2014 w Piasecznie
Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli, Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała rządowe materiały niejawne serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz pietnasty – tym razem 13-14 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne - mówi Michał Iwan, koordynator Maratonu Pisania Listów w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Maraton pisania listów Amnesty International 2014 w Piasecznie

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie. W Piasecznie będziemy pisać w LO Chyliczkowska, Chyliczkowska 17, Piaseczno. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12:00. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listy. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maraton Pisania Listów w miejscach, w których się on odbędzie.Jak napisać taki list? To bardzo proste. Najpierw warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać. Warto również skorzystać ze wskazówek przygotowanych przez Amnesty International. Należy kierować się 5 podstawowymi zasadami: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się – tzn. warto napisać, kim jesteśmy, czym się interesujemy. Dzięki temu możliwe jest, że szybko otrzymamy odpowiedź. Nasz list będzie również bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych też nie jest wymagana. Listy można pisać po polsku. Wówczas warto podkreślić jednak w treści listu nazwisko osoby, w sprawie której piszemy, żeby ułatwić adresatowi przyporządkowanie listu do konkretnej sprawy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=9608

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie