Informacje24 marca 2015, 20:00,

Chadar lodowa droga - Ladakh i Zanskar - Klub Podróżnika Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika na spotkanie pn.: Ladakh i Zanskar: Chadar - Lodowa droga. Spotkanie odbędzie się 24 marca 2015 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Prelegent: Bartosz Malinowski, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny!

Chadar lodowa droga - Ladakh i Zanskar - Klub Podróżnika Piaseczno

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Chadar od stuleci łączy krainy Ladakh i Zanskar położone w samym sercu Himalajów Indyjskich. Podczas ośmiomiesięcznej zimy, kiedy rzekę Zanskar częściowo skuwa lód na tyle wytrzymały aby utrzymać człowieka, rozpoczyna się Chadar, czyli lodowa droga. Szlak ten jest do dziś jedyną drogą łączącą te dwa dawne himalajskie królestwa. Mężczyźni, kobiety i dzieci codziennie pokonują kilkanaście kilometrów, nocują w jaskiniach i żywią się tsampą. Przez kilka dni wędrówki przy temperaturach spadających do - 30 st. C i na wysokości ponad 3500 m n.p.m. trwają zmagania z niebezpieczeństwami, jakie niesie przejście Chadaru. Kilkusetletnia tradycja Chadaru właśnie się kończy za sprawą budowanej drogi kołowej. Bartosz wraz z żoną Asią wracają do Zanskaru zimą, aby dwukrotnie przejść Chadar - ostatnią lodową drogę świata i zapamiętać to miejsce zanim nastąpią w nim nieodwracalne zmiany. Czy na lepsze?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=30
Informacje22 marca 2015, 14:30,

Wielkanocne rodzinne glinowanie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 - 23 marca 2015 roku w godz. 14:30-16:30 odbędzie się wielkanocne rodzinne glinowanie. Miejsce: Klub Zdolnego Dziecka przy ul. Tadeusza Rejtana 8, Piaseczno. W programie ozdoby wielkanocne i wyjątkowy talerz na świąteczne jaja. Zapisy i dodatkowe informacje: 784 444 450 lub 781 745 252 Zajęcia prowadzi: Magda Wosik z Pracowni Ceramicznej Ototo.

Wielkanocne rodzinne glinowanie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie