Informacje10 kwietnia 2012, 00:00,

CeZik i KlejNuty kameralny akt solowy Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców, na kameralny akt solowy: CEZIK i KLEJNUTY. Koncert odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2012 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 25 zł. Liczba miejsc jest ograniczona - zapraszam tym samym do jak najszybszego zakupu wejściówki w klubie. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). W imieniu Kamila z 8 Ball Club, zapraszam Was na sobotni koncert.

CEZIK I KLEJNUTY KAMERALNY AKT SOLOWY

CeZik to prosty chłopak. Lubi grać na gitarze, wyć do księżyca, napić się piwa i długo pospać. Pewnego dnia postanowił jednak, że chce od życia czegoś więcej. Chciał dzielić się z innymi tym, co potrafi robić najlepiej. Z pomocą przyszły dobrodziejstwa internetu, dzięki któremu pokazał Polsce kilka swoich muzycznych sztuczek i ku jego zdziwieniu - spodobało się! Na dzień dzisiejszy klipy CeZika na jego kanale zostały obejrzane ponad 23 miliony razy. W jednym z nich śpiewa od tyłu, w innym gra na garnkach i butelkach („Hey - [sic!] kuchnia cover”), a w jeszcze innym walczy z gumowym aligatorem („Forfiter Blues”). Upodobał sobie również śpiewanie znanych utworów na kilka głosów. Kilka okienek, w każdym z nich CeZik i nie wiadomo na którego patrzeć, a którego słuchać („Szajka CeZika i polska muzyka”). Z największą przyjemnością bawi się stylami muzycznymi; i tak w klipie „Te ostatnie niedziele” w ciągu 2 minut miesza 10 diametralnie odmiennych gatunków.

Jednak CeZikowi wciąż mało! Pewnego dnia postanowił stworzyć coś nowego, pod nowym pseudonimem. Ujawnił się dopiero po jakimś czasie, w momencie gdy zorientował się, że jego nowy projekt osiągnął duży sukces. KlejNuty, czyli CeZik miksujący przeróżne materiały wideo, tworząc z nich swoje własne, szalone kompozycje. „Za tyłek”, „Krzysiu” czy „Ballada Najmana” to tylko niektóre z nich, obejrzane już ponad 10 milionów razy w ciągu trzech miesięcy. Tak więc CeZik lubi siedzieć w internecie. Jednak od czasu do czasu, trzeba rozprostować nogi i wyjść z wirtualnego świata. I tak oto Cezary siada z gitarą na krześle, z boku stawia komputer, zawiesza ekran projekcyjny i zaczyna grać swoje dotychczasowe dokonania. Akustycznie. Kameralnie. Inaczej niż było słychać (i widać) do tej pory. Cel jest zawsze ten sam. Wzruszyć nutami płynącymi z głośników. Więcej informacji: www.cezik.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 kwietnia 2012, 00:00,

Film JA TEż! - seans filmowy w Starej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli i Stowarzyszenie Dobra Wola zapraszają wszystkich mieszkańców na seans filmowy dotykający problemów życiowych ludzi niepełnosprawnych, podczas którego będzie można obejrzeć film JA TEż! Seans odbędzie się 13 kwietnia 2012 roku w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6 (II piętro). Początek o godz. 18.30. Po filmie dyskusję poprowadzi Jacek Zalewski - prezes Stowarzyszenia Dobra Wola, a na pytania odpowie Wojciech Brejnak - psycholog, pracownik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

JA TEż! - ZAPROSZENIE NA SEANS FILMOWY W STAREJ IWICZNEJ

Film JA TEż! opowiada historię 34-letniego Daniela. Mieszka w Sewilli, jest pierwszym Europejczykiem z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie. Właśnie podejmuje swoją pierwszą pracę - w ośrodku opieki społecznej, gdzie pomaga ludziom cierpiącym na to samo co on schorzenie. Tu poznaje Laurę - piękną kobietę, na pierwszy rzut oka przebojową i bezkompromisową, ale tak naprawdę nieco zagubioną, samotną, która skrywa przed światem swoją przeszłość. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, ale sprawy komplikują się. Daniel zakochuje się w Laurze, lecz ona widzi w nim tylko przyjaciela... Dzieło hiszpańskich reżyserów Antonio Naharro i Álvaro Pastora zdobyło nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola