Informacje19 lipca 2016, 08:00,

Ceramiczne lato w Galerii Na Górce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniach 12-30.07.2016 (od wtorku do soboty w godz. 9.00-17.00) zapraszamy na twórcze Ceramiczne Lato w Pracowni Ceramiki i Rzeźby pod nazwą GALERIA NA GÓRCE w filii GOK we Władysławowie przy ul. Wojska Polskiego 64. W naszej pracowni pani instruktor dba o każdego uczestnika zajęć, ucząc i pomagając tak początkującym, jak i zaawansowanym w sztuce lepienia z gliny. Podczas zajęć można wykonywać przeróżne przedmioty: małe i większe figurki, wazoniki, talerze czy misy, a nawet biżuterię. Gliniane cudeńka, które pragniecie Państwo zachować, po wyschnięciu można szkliwić, a potem wypalić w ceramicznym piecu. To oznacza, że każdy wykonany przedmiot w efekcie końcowym wygląda jak istne cacuszko, które z prawdziwą satysfakcją można postawić na półce lub podarować bliskim.

CERAMICZNE LATO W GALERII NA GÓRCE

Dni i godziny działania pracowni podczas wakacji:
Lipiec: 12-30.07.2016 od wtorku do soboty w g. 9.00-17.00
Sierpień: 9-30.08.2016 od wtorku do soboty w g. 9.00-17.00

Przyjdź, spróbuj, działaj artystycznie! Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych! Bo nie święci garnki lepią! :)

Z artystycznym pozdrowieniem
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 lipca 2016, 18:22,

Wakacyjne remonty szkół na terenie powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W powiatowych placówkach oświatowych prace remontowe nabrały tempa. Okres wakacji to czas intensywnej pracy dla Wydziału Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Piasecznie, którym zawiaduje Ksawery Gut Członek Zarządu Powiatu.

WAKACYJNE REMONTY SZKÓŁ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO
Remont internatu w Budowlance w Górze Kalwarii

Niektóre placówki, czekały na modernizację od lat, jak np. Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, na terenie którego za ponad 270 tys. zł wymieniana jest stara instalacja centralnego ogrzewania. Prawie 800 tys. zł pochłonie rozbudowa szkolnychwarsztatów na potrzeby praktycznej nauki zawodu dla mechaników samochodowych. Na zaawansowanym etapie jest budowa windy w Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach. – Na tę inwestycję dzieci czekały od wielu lat. Swoją drogą, aż trudno uwierzyć, że w tego rodzaju placówce mogło nie być windy – mówi Ksawery Gut.

Trwają również prace w Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie.Dzięki termomodernizacji elewacja budynku zmieniła się nie do poznania. Dodatkowo wymieniono okna, drzwi zewnętrzne, pokrycie dachowe oraz instalację centralnego ogrzewania. W budynku wybudowano nową kotłownię i instalację solarną do ciepłej wody dla uczniów mieszkających w internacie. Koszt inwestycji wynosi ponad 1,2 mln zł. Wakacyjne remonty nie ominęły również Góry Kalwarii i Konstancina. W „Budowlance” trwa wielka przebudowa internatu, gdzie wymienione będą wszystkie instalacje, armatury, tynki i wyposażenie klas. Pojawi się też nowe boisko z tartanową nawierzchnią.

WAKACYJNE REMONTY SZKÓŁ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO
Stara instalacja c.o. w ZS nr 1 w Piasecznie

W konstancińskim Reymonciekosztem ponad 70 tys. zł zostanie wyremontowane ogrodzenie „Orlika” oraz wymieniona będzie stara instalacja centralnego ogrzewania. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na termomodernizację LO przy ul. Chyliczkowskiej. Szacowany koszt tej inwestycji, wraz z wymianą c.o., to prawie 2 mln zł. Na ukończeniu jest długo oczekiwany projekt sali gimnastycznej, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Trwa również procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu remontu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie, który zakończy się w 2017 roku. Placówka powiększy się dwukrotnie oraz zyska salę gimnastyczną i zagospodarowany teren. Szacowany koszt inwestycji to 8 mln zł. Połowę tej kwoty Zarząd Powiatu pozyskał z dotacji od Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WAKACYJNE REMONTY SZKÓŁ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO
Termomodernizacja budynku internatu RCKU w Piasecznie

- Tak pracowitych wakacji nasz powiat jeszcze nie wdział. Wszyscy uwijają się jak w ukropie, aby zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. Ale warto zakasać rękawy, bo komfort pracy i nauki znacznie się poprawi – dodaje Ksawery Gut.

Koszt wszystkich inwestycji w powiatowych szkołach wyniesie prawie 12,5 mln zł.

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie