Informacje15 sierpnia 2007, 00:00,

Centrum Tożsamości i Kultur Mazowsza w Górze Kalwarii

W jednym z miasteczek Mazowsza powstanie Centrum Tożsamości i Kultur Mazowsza. Samorząd województwa zdecyduje, czy w przyszłym roku zlokalizuje Centrum właśnie w Górze Kalwarii. Radny Sejmiku Mazowieckiego Grzegorz Kostrzewa Zorbas, opisuje Centrum w wywiadzie dla gazety podwarszawskiej Nad Wisłą. Mają powstać ekspozycje przedstawiające dzieje regionu od średniowiecza po lata współczesne z uwzględnieniem wielonarodowości, różnych kultur i religii. Inwestycja będzie sfinansowana z połączonych funduszy Unii Europejskiej i Sejmiku.

Góra Kalwaria i Czersk gościły radnych sejmiku 27 czerwca. Przez kilka godzin uczestników spotkania z naszymi zabytkami zapoznawali: przewodnik terenowy Andrzej Skuciński - reprezentujący lokalną firmę turystyczną Wycieczkowicz, oraz Wojciech Prus Wiśniewski - właściciel prywatnego muzeum na Mariankach.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje17 sierpnia 2007, 00:00,

Piąta Wyprzedaż Garażowa w Chylicach - zaproszenie

Zapraszamy Was serdecznie na piątą już wyprzedaż wyrobów dekoracyjnych i ogrodowych, która odbędzie się 25 sierpnia 2007 roku, w godzinach od 10:30 do 18:00 w Chylicach (Gmina Konstancin-Jeziorna) przy ulicy Broniewskiego 2A. Na najbliższej wyprzedaży garażowej, przeważającym asortymentem będą doniczki – około 1000 sztuk.

piąta Wyprzedaż Garażowa w Chylicach
kliknij aby powiększyć

Wszystkie doniczki zostaną przecenione od 20% do 90% w zależności od serii i gatunku. W asortymencie ceramiki znajdą Państwo bogaty wybór doniczek do wnętrz oraz donic ogrodowych, świeczniki, serwetniki, wazony do suchych kompozycji w różnorodnej gamie kształtów oraz w wielu opcjach kolorystycznych. Pojawią się również figurki ogrodowe, porcelana: talerze, mleczniki, wazoniki, puzderka. Ceny na najbliższej wyprzedaży już od 50 groszy.

Część asortymentu można zobaczyć na stronie internetowej: sharmlover. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji zadzwoń: 0506 504 833 lub napisz na adres mailowy: kasiahendren@hotmail.com Przyłącz się do rozmowy na temat wyprzedaży garażowych na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego w poście: Wyprzedaż Garażowa wyrobów dekoracyjnych i ogrodowych
autor/źródło: Kasia Hendren - organizatorka wyprzedaży garażowych w Chylicach