Popularny: 1700 odsłonInformacje13 lutego 2019, 07:00,

Centrum Edukacyjno – Multimedialne w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od września uczniowie rozpoczną naukę w nowym obiekcie. Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 13 lutego 2019 r. podjęta zostanie uchwała w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie, z siedzibą przy ul. Jana Pawła II 55. Zlokalizowane pod tym adresem Centrum Edukacyjno – Multimedialne to obiekt, w którym powstanie między innymi Zespół przedszkolno- szkolny.

Centrum Edukacyjno – Multimedialne  w Piasecznie

foto Łukasz Wyleziński

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przedszkole umieszczone w jednym ze skrzydeł budynku zostało zaplanowane na 10 oddziałów przedszkolnych czyli około 250 dzieci. Część środkowa budynku została przeznaczona na szkołę, która docelowo została zaplanowana na 24 oddziały czyli około 600 uczniów.

Łącznie Zespól przedszkolno – szkolny przygotowany został dla 850 dzieci.

Przy wyznaczaniu obwodu nowo powstałej Szkoły Nr 4 w CEM-ie najistotniejsze było aby liczba dzieci w danym roczniku, objętych obwodem nie przekroczyła 4 oddziałów czyli 100 dzieci na każdym z poziomów. Drugim kryterium była odległość miejsca zamieszkania od szkoły oraz układ drogowy wokół placówki.

– Mamy świadomość, że nie wszyscy rodzice będą zadowoleni z obwodu nowej szkoły – mówi Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak – podczas omawiania struktury obwodu pracowaliśmy nad piętnastoma różnymi wersjami, ta którą wybraliśmy wydaje się być optymalna – dodaje wiceburmistrz odpowiedzialna w gminie za sprawy oświatowe.

Przedszkole nie posiada obwodu. Do CEM-u przeniesione zostanie Przedszkole nr 5 (w którym obecnie jest sześć oddziałów przedszkolnych). Do nowo tworzonych oddziałów zostanie przeprowadzona rekrutacja zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli w gminie Piaseczno.

Rekrutacja uczniów do klas I zostanie natomiast przeprowadzona zgodnie z obwodem szkoły, który wraz ze statutem nowej placówki zostanie przez Radę Miejską uchwalony na lutowej sesji. Rekrutację do klas I nowej szkoły przeprowadzi sekretariat SP nr 5 w Piasecznie.

Zasady utworzenia przyszłorocznej klasy II zostały ustalone w ubiegłym roku. Klasa II J i II K Szkoły Podstawowej Nr 5 zostaną przeniesione w całości do CEM-u, na tym poziomie planujemy 3 oddziały.

Decyzja o sposobie rekrutacji na pozostałych poziomach czyli przyszłoroczne klasy III-VI zostanie podjęta po spotkaniach z rodzicami Szkoły Podstawowej nr 5, które odbędą się w dniach od 11 do 14 lutego. Informacja na ten temat dostępna jest w placówce.

– Mam nadzieję, że proces uruchamiania placówki i przenoszenia dzieci odbędzie się sprawnie – dodaje Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 marca 2019, 19:30,

Koncert Ryszarda Rynkowskiego w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 marca 2019 roku o godz. 20.30 odbędzie się koncert Ryszarda Rynkowskiego - piosenkarza, kompozytora, pianisty, znanego z szeregu nagranych płyt, które otrzymywały niejednokrotnie miano złotej lub platynowej. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9. Bilety w cenie 80 zł. dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl Serdecznie zapraszamy.

Koncert Ryszarda Rynkowskiego w Górze Kalwarii

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Obdarzony charakterystyczną barwą wokalista od lat urzeka szeroką publiczność piosenkami, które okraszone tekstami Jacka Cygana przylegają do niego jak dobrze skrojony garnitur. Jego piosenki śpiewają na koncertach wszystkie pokolenia. Sam wokalista śpiewa o rzeczach ważnych dla nas wszystkich, czaruje prawdziwością słowa, nastrojem, sercem, równie dobrze opowiadając smutne historie jak i te, które traktują świat z przymrużeniem oka i humorem. To artysta, jakich niewielu na naszej rodzimej scenie, człowiek o wysokiej kulturze słowa, jeden z tych, którzy w czasie koncertu potrafią nawiązać świetny kontakt z publiką nie za pomocą wyświechtanego: „jak się bawicie”, ale dobrym żartem, anegdotą, celnym powiedzonkiem. Wszystko to gwarantuje niepowtarzalną atmosferę koncertu, zapewniając zarówno odrobinę wzruszenia, jak i sporo dobrej zabawy, atmosferę, która jest znakiem rozpoznawczym największych artystów. W trakcie koncertu Ryszarda Rynkowskiego będzie można usłyszeć wszystkie Jego największe przeboje.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie