Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Ceili i Mordewind zagrają koncert Dla Patrycji

8 grudnia 2012 roku w Centrum Kultury Piaseczno przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie, odbędzie się kolejny koncert charytatywny Dla Patrycji. Tym razem dwa folkowe składy ofiarowały swoją pracę. Zagrają "Ceili" i "Mordewind". Wejście za dobrowolny datek nie mniejszy niż 5 PLN do puszki kwestorskiej. Ale jeżeli ktoś nie będzie mógł wytrzymać, można dać więcej. Na miejscu po raz kolejny fanty ze stolika za wkład do puszki. Koncert zaczyna się o godz. 19:00. Zapraszamy na koncert charytatywny Dla Patrycji.

CEILI I MORDEWIND ZAGRAJ¡ DLA PATRYCJI W PIASECZNIE

Na podstawie pozwolenia na publiczną zbiórkę pieniędzy, organizatorzy prezentują numer konta, na które do 8 grudnia można wpłacać dobrowolne datki: 21 2160 0003 2000 1608 5299 0001

Ceili to fuzja tradycyjnej muzyki celtyckiej z kompozycjami autorskimi utrzymanymi w charakterze tradycyjnych utworów irlandzkich, szkockich, bretońskich czy galickich. Krzysztof Szmytke i Paweł Szymiczek w duecie Ceili łączą ludowe melodie celtyckie z nowoczesnymi aranżacjami, improwizacją oraz oryginalnymi kompozycjami współczesnymi. Skład zespołu Ceili: Krzysztof Szmytke - skrzypce akustyczne, elektryczne, gitara, głos, Paweł Szymiczek - flety irlandzkie, dudy szkockie, dudy hiszpańskie, gitara, głos, koncovka. Więcej informacji o zespole Ceili, można znaleźć na stronie internetowej: www.ceili.pl

Mordewind to warszawska grupa folk-rockowa (folk irlandzki / piosenki żeglarskie), grająca koncerty w całej Polsce jak i za granicą. Swoją muzyką tworzy specyficzny klimat, łączy lekkie folkowe brzmienia z mocnym gitarowym graniem. To wszystko jest przyprawione słowami, przyodziane w różne myśli i historie. Efektem tej syntezy jest gigantyczna pozytywna energia. Zespół pierwszy raz wystąpił w 1999 roku. Przez te wszystkie lata zmieniało się brzmienie zespołu. Na początku instrumentarium było bardziej tradycyjne, akustyczne. Z biegiem lat dołączono instrumenty kojarzące się z muzyka rockową (m.in. gitara elektryczna, perkusja). Zespół wydał trzy płyty: Mordewind Mordewind (2003 r.), Mordewind DEFAAC’TO (2008 r.), Mordewind X LAT – LIVE (2010 r.). Ta ostatnia pochodzi z koncertu z okazji dziesięciolecia zespołu. Nagrana została z towarzyszeniem sekcji dętej (saksofon, trąbka, puzon). W czerwcu 2011 r. pojawił się singiel z utworami zapowiadającymi czwartą płytę.

Mordewind

Skład zespołu Mordewind: Mariusz Kuczewski – śpiew, gitara akustyczna, Paweł Szymiczek – śpiew, gitara elektryczna, flety, dudy, Krzysztof Kłos – konga, rototomy, bodhran, tamburyn, chimes, Dariusz Goc – śpiew, gitara basowa, Krzysztof Szmytke – śpiew, skrzypce, mandolina, Juraj Gergely – perkusja. Więcej informacji o Mordewind: www.mordewind.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących

Stowarzyszenie Gama z Piaseczna oraz proboszcz parafii św. Anny w Piasecznie zapraszają na IV Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących - Jesienne muzykowanie rodzinne, który odbędzie się 8 grudnia 2012 roku. Przegląd rozpocznie się o godz. 15.30 i zakończy o 17.00. Następnie odbędzie się wręczenie dyplomów oraz poczęstunek. Zapraszamy!

PIASECZYńSKI PRZEGL¡D RODZIN MUZYKUJ¡CYCH - JESIENNE MUZYKOWANIE RODZINNE

"Śpiewnik mój zawierać będzie zbiór śpiewów na jeden głos z towarzyszeniem fortepianu. Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów. (...) Nawet słabsza muzyka, która się mniej szczęśliwie uda, przy poezji celującej zyszcze dla siebie pobłażanie; a to co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli, podobać się nie przestanie." Tak pisał Stanisław Moniuszko o swoich „Śpiewnikach domowych”. Domowe śpiewanie czy – szerzej – muzykowanie ma w Polsce tradycję bogatą, sięgającą odległych czasów, również tych najtrudniejszych.

Co z niej przetrwało do dziś? Może wspólne kolędowanie, choć i w tym przypadku coraz częściej wspomagamy się dokonaniami profesjonalistów... A przecież muzyka to taka dziedzina sztuki, która nie tylko łagodzi obyczaje, ale otwiera nas na doznania, które mogą być wspólne dla różnych pokoleń. Organizatorzy chcieliby, aby Piaseczyński Przegląd Rodzin Muzykujących był okazją do odradzania wyjątkowej tradycji wspólnego muzykowania. Chcą w ramach Jesiennego muzykowania spotkać się, podzielić się dokonaniami, a przede wszystkim wspólnie się bawić przy muzyce.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno