Informacje11 czerwca 2016, 15:00,

Carcassonne - piaseczyńskie eliminacje do Mistrzostw Polski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz ze sklepem "Giermek" zapraszają na eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne. Zawody odbędą się 11 czerwca (sobota) 2016 roku o godzinie 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów.

CARCASSONNE - PIASECZYŃSKIE ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI

Zapisy w godzinach pracy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49
telefon: (22) 756 73 58
e-mail: wypozyczalnia@biblioteka-piaseczno.pl
Sklep "Giermek", ul. Szkolna 16 pawilon 9
e-mail: giermek.sklep@gmail.com

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje2 czerwca 2016, 14:41,

Problem odwodnienia na Geodetów

Podczas ulewnych deszczy odcinek ulicy Geodetów od wysokości hipermarketu Auchan do osiedla Patronat zamienia się w ogromną kałużę. Gmina Piaseczno przygotowuje kompleksową przebudowę tej drogi.

Problem odwodnienia na Geodetów

Ten newralgiczny odcinek głównej drogi dojazdowej w kierunku Józefosławia jest źle wyprofilowany a dodatkowo nie posiada kanalizacji deszczowej. Dlatego po gwałtownych ulewach woda się spiętrza tworząc ogromne bajoro. W takich sytuacjach doraźnie interweniuje spółka kanalizacyjna PWiK, która odpompowuje wodę z drogi, co nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Interwencje podejmuje też straż pożarna, ale akcje utrudnia fakt, że w pobliżu znajdują się prywatne posesje i nie ma możliwości wypompowywania wody na pobocze.

Aktualnie na zlecenie Gminy jest opracowywany projekt rozbudowy ulicy Geodetów na odcinku od ulicy Puławskiej do ulicy Julianowskiej i fragmentu ulicy Energetycznej na odcinku od ulicy Rubinowej do skrzyżowania z ulicą Geodetów. Realizacja tego zadania planowana jest w trybie ustawy o szczególnych zasadach realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. W ramach zawartej umowy jest opracowywana dokumentacji wielobranżowa – drogowa, odwodnienie, oświetlenie, projekty na usunięcie kolizji, projekt stałej organizacji ruchu i projekt zieleni. Zgodnie z umową projekty powinny być opracowane do końca czerwca 2016 roku, natomiast decyzja zrid powinna być uzyskana do 30.09.2016., a ostateczność decyzji zrid do 31.10.2016.

Problem odwodnienia na Geodetów

Na etapie opracowywania dokumentacji, w porozumieniu z Zakładem Energetycznym uzgodniono, że w ramach dokumentacji na rozbudowę tych ulic zostaną opracowane projekty na skablowanie istniejących, napowietrznych linii energetycznych, co powoduje przedłużenie terminu zakończenia prac projektowych. Ponadto przedłużają się uzgodnienia z AUCHAN i z Gminą Lesznowola, dlatego Gmina planuje, że dokumentacja zostanie opracowana do końca bieżącego roku, natomiast w II kwartale 2017 roku Biuro Projektów w imieniu Gminy uzyska decyzję zrid. W budżecie Gminy na lata 2014 – 2018 zabezpieczone są środki finansowe w wysokości 7 252 046,00 zł na tę inwestycję.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie