Informacje30 czerwca 2009, 00:00,

Camerata Constaza zagra na Musica de Camera Konstancin

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają mieszkańców na cykl koncertów MUSICA DA CAMERA, czyli klasyka, jazz i muzyka filmowa w Amfiteatrze w Konstancinie. W najbliższą niedzielę 5 lipca 2009 roku o godzinie 16:00 zagra zespół Camerata Constaza, w składzie: Agnieszka Kiniorska (skrzypce), Tomasz Kiniorski (flet), Katarzyna Skrzypczak (klarnet), Marcin Mazurek (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Dąbrowski (perkusja), a w programie przewidziano przeboje muzyki filmowej.

Musica da Camera to cykl koncertów muzyki najwyższego gatunku, które nawiązują do przedwojennej tradycji takich koncertów w uzdrowiskowym Konstancinie. Tytuł całego cyklu, choć może brzmieć bardzo poważnie to tak naprawdę obejmuje swoim repertuarem muzykę lekką, przyjemną i niekoniecznie bardzo poważną. Na tych koncertach usłyszycie zarówno przeboje muzyki klasycznej wielkich kompozytorów jak J.S. Bach, A.Vivaldi, W.A. Mozart, F. Chopin czy J.Strauss ale również standardy jazzowe i przeboje muzyki filmowej. Nie zabraknie też piosenek i to tych najpiękniejszych w swoim gatunku zarówno polskich, jak i zagranicznych. Autorem i pomysłodawcą koncertów "musica da camera" jest Małgorzata Szanduła, która wraz z artystami muzykami ze Szkoły Muzycznej w Konstancinie (www.muzyczna-konstancin.pl) od wielu lat realizuje koncerty muzyki klasycznej. Zapraszamy w niedzielę do Amfiteatru w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje30 czerwca 2009, 00:00,

Zbiórka Przeterminowanych Leków w gminie Góra Kalwaria

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje, że od 15 lipca 2009 roku zostaje uruchomiona akcja ZBIÓRKI PRZETERMINOWANYCH LEKÓW. Ma ona na celu ograniczenie ilości przeterminowanych leków trafiających na składowisko odpadów lub w inny niekontrolowany sposób do środowiska. Przeterminowane leki są uznane za odpady niebezpieczne. Nie wolno ich wyrzucać do śmieci ani wylewać do kanalizacji. Zbudowane są z szeregu związków chemicznych, które po terminie ich przydatności stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi, szczególnie dzieci.

Zbiórka Przeterminowanych Leków

Na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii specjalistyczna firma ustawi na terenie aptek 7 pojemników tzw. konfiskatorów, które pozwolą na bezpieczną zbiórkę oraz transport przeterminowanych leków (odpadów niebezpiecznych) do miejsca ich utylizacji. Częstotliwość opróżniania pojemników będzie uzależniona od potrzeb. Do konfiskatorów można wrzucać: leki w postaci tabletek, drażetki, ampułki w opakowaniach lub luzem, syropy, krople, roztwory w zamkniętych opakowaniach oraz maści. Nie można wrzucać: termometrów, areozoli, używanych igieł oraz strzykawek. Koszty związane z zakupem pojemników oraz z utylizacją przeterminowanych leków ponosi w całości Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W związku z powyższym prosi się mieszkańców, aby odpowiedzialnie gospodarowali odpadami niebezpiecznymi - wrzucając przeterminowane/ nieprzydatne leki, po uprzednim skonsultowaniu z farmaceutą, do pojemnika znajdującego się w najbliższej aptece.

Adresy aptek, w których będą ustawione pojemniki od 15 lipca:
ul. Dominikańska 2/4, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Popiełuszki 2A, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Pijarska 36, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Dominikańska 8, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Wyszyńskiego 3, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Chopina 4, 05-530 Góra Kalwaria,
ul. Dominikańska 7, 05-530 Góra Kalwaria.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria