Informacje18 marca 2012, 00:00,

Cafe Moineau - piosenki Edith Piaf w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców na koncert CAFE MOINEAU, w trakcie którego usłyszymy piosenki Edith Piaf. Będzie to recital Ewy Borowskiej z udziałem Janusza Tylmana (fortepian) i Pawła Olszewskiego (akordeon). Koncert odbędzie się 20 marca 2012 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 15 złotych.

CAFE MOINEAU PIOSENKI EDITH PIAF W PIASECZNIE

Ewa Borowska śpiewała w chórze Operetki Warszawskiej. Była asystentką Marii Fołtyn przy II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Moniuszki. Szczególnie upodobała sobie piosenkę francuską. Od lat koncertuje śpiewając piosenki z repertuaru Edith Piaf w wersji oryginalnej. „Mam nadzieję, że atmosfera kawiarenki przeniesie Państwa do Francji, do Paryża, gdzie w jego uroczych zaułkach słychać echa francuskich melodii, paryskich piosenek. Chcąc przybliżyć ich wspaniały, niepowtarzalny klimat, wykonam je w oryginalnej wersji. Śpiewając po francusku doznaję silniejszych wzruszeń i emocji. Mam nadzieję, że udzielą się i Państwu i że wspólnie przeżyjemy niezapomniane chwile” - mówi Pani Ewa.

Janusz Tylman to polski kompozytor oraz pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2006 uczestniczył w programie TVP2 „Śpiewające Fortepiany”, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Od 2007 był trenerem wokalnym w programie telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. Jest autorem muzyki do filmu animowanego „Król i królik” (2008) oraz autorem i wykonawcą muzyki w kilku spektaklach Teatru Telewizji. Artystycznie związany z Teatrem żydowskim w Warszawie. Paweł Olszewski to absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie akordeonu. Obecnie nauczyciel w Szkole I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie. Jako muzyk występuje również w wielu spektaklach Teatrów Ateneum, Dramatycznego i Powszechnego w Warszawie.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 marca 2012, 00:00,

Piaseczyńskie Spotkania Kulturalno-Naukowe

Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Piasecznie Magdalena Boniecka-Duchna zapraszają na Piaseczyńskie Spotkania Kulturalno-Naukowe z udziałem Centrum Nauki Kopernik, które odbędzie się 20 marca 2012 roku w godz. 10.00-16.00. Miejsce: Zespół Szkół Nr 1 przy ul. Szpitalnej 10 w Piasecznie. Zapraszamy wszystkich, który chcą zdobywać nowe doświadczenia i w niekonwencjonalny sposób bawić się nauką.

Impreza ma zadanie promować niekonwencjonalne spotkania z nauką. Wystawa Eksperymentuj! to przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik interaktywna ekspozycja, pozwalająca zdobyć podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Uczestnicy spotkań będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty na 15 interaktywnych eksponatach.

Ciekawą ofertę przygotowała również Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. W programie m.in. gry komputerowe, makijaż japoński, możliwość założenia jukaty, nauka pisania po japońsku, składanie origami, rysowanie za pomocą tabletu./

Pytania dotyczące organizacji i przebiegu PSKN należy kierować do doradcy metodycznego Sylwii £ukasik-Gębskiej, email: sylwia1st@op.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno