Informacje2 kwietnia 2008, 00:00,

Burmistrz Zalewski Samorządowcem Spółdzielcą Roku 2007

Już po raz piąty Krajowa Rada Spółdzielcza i redakcja magazynu Tęcza, zdecydowały się wyróżnić samorządowców, którzy z przychylnością i zrozumieniem patrzą na działalność spółdzielni działających na ich terenie. 28 marca 2008 roku w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielców w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie przyznanych tytułów - Samorządowiec Spółdzielca 2007 roku.

Burmistrz Józef Zalewski - odbiera nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu Zbigniewa Sosnowskiego i Prezesa Krajowej Rady Spółdzielców Alfreda Domagalskiego

We wszystkich województwach przedstawiciele KRS, zebrali opinie o działaniach władz lokalnych i skonsultowali je w terenowych środowiskach spółdzielczych. Wśród 22 wyróżnionych osób w gronie laureatów znalazł się Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski, który odebrał wyróżnienie z rąk Zbigniewa Sosnowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ten sposób środowisko spółdzielcze stara się wyróżniać tych przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy pomagają spółdzielniom w rozwiązywaniu problemów - m.in. poprzez korzystną politykę podatków lokalnych, stosowanie ulg oraz wspieranie spółdzielczych inicjatyw zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy.
autor/źródło: £ukasz Wyleziński - Kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje2 kwietnia 2008, 00:00,

Piaseczno Europejskie Miasto - Ranking Europejska Gmina

Gazeta Prawna po raz drugi przygotowała Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto, w którym Piaseczno podobnie jak w zeszłym roku znalazło się wśród laureatów. Ranking wyróżnia samorządy, na obszarze których osiągane są największe sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. W przedsięwzięciu uwzględniane są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko władze samorządowe i podległe im jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne.

Piaseczno w Rankingu  Europejska Gmina - Europejskie Miasto

Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i obejmują umowy podpisane do końca 2007 roku (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty transportowe, które trudno było przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym. Wyniki rankingu ogłaszane są w trakcie czterech spotkań regionalnych, z których pierwsze (12 marca) odbyło się w Lublinie. Wyniki w poszczególnych województwach publikować będzie Gazeta Prawna w każdą kolejną środę.
Tematy:Piaseczno