Informacje27 marca 2017, 10:00,

BUDŻET OBYWATELSKI W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piaseczno właśnie dołącza do grona miast, w których mieszkańcy będą mogli współdecydować o wydatkach miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już w maju mieszkańcy Piaseczna po raz pierwszy zgłoszą swoje propozycje, a następnie zagłosują na najpopularniejsze projekty w swojej okolicy. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy dobry pomysł, grono zwolenników, a projekt może zostać wpisany do budżetu Gminy Piaseczno na rok 2018.

BUDŻET OBYWATELSKI W PIASECZNIE

Budżet Obywatelski na projekty lokalne

Jakie projekty zgłosić? W Budżecie Obywatelskim realizuje się stosunkowo małe projekty. W naszym mieście będą to takie, których koszt realizacji nie przekroczy 100 000 zł. Decyzje o większych projektach pozostają w kompetencjach Rady Miejskiej. Należy również pamiętać, że projekt w Budżecie Obywatelskim nie może wykraczać poza zadania własne gminy oraz powinien być na tyle nieskomplikowany, aby jego realizacja nie trwała dłużej niż rok (jeśli będzie to budowa elementu infrastruktury, wówczas eksploatacja nie jest włączana w okres realizacji).

Równy podział środków

W ramach BO decydować będzie można o projektach realizowanych w granicach administracyjnych miasta Piaseczno. Budżet ten jest odpowiedzią na działające na wiejskich obszarach naszej gminy Fundusze Sołeckie, w ramach których co roku mieszkańcy decydują o podziale niemal miliona złotych. W mieście Piaseczno na projekty Budżetu Obywatelskiego przeznaczono do podziału 1 400 000 złotych. Zachowano więc proporcję funkcjonującą przy Funduszach Sołeckich, czyli około 30 złotych na mieszkańca.

Głosowanie i realizacja

Pomysły spełniające założenia Regulaminu poddane zostaną pod głosowanie. To mieszkańcy bezpośrednio zdecydują, które pomysły będą zrealizowane. Po głosowaniu wybrane projekty trafią do gminnego budżetu na zbliżający się rok 2018. Projekty zgłaszać jak i głosować będzie można zarówno w sposób tradycyjny jak i z wykorzystaniem Internetu. Gmina obecnie wybiera firmę, która udzieli licencji na system internetowej obsługi budżetu Zgłaszanie pomysłów: 8 maja – 11 czerwca. Głosowanie: 1 września – 1 października. Więcej szczegółów już wkrótce!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 marca 2017, 19:00,

Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 marca 2017 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej, który odbędzie się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence, GOK Lesznowola.

KONCERT PASYJNY W WYKONANIU CHÓRU ARCHIKATEDRY WARSZAWSKIEJ

Chór Archikatedry Warszawskiej powstał w 1983 roku, pod patronatem Prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa. Założycielem i pierwszym dyrygentem Chóru w latach 1983-2004 był ks. prof. Andrzej Filaber. W 2004 roku prowadzenie zespołu przejął dr Dariusz Zimnicki – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym zadaniem zespołu jest zapewnienie oprawy muzycznej ważnym uroczystościom katedralnym i diecezjalnym. Za całokształt swej działalności wyróżniony został medalem Prymasa Polski "Zasłużonemu dla Kościoła i Narodu". Chór prowadzi także aktywną działalność koncertową – wielokrotnie występował przed słuchaczami w Polsce i zagranicą. Uczestniczył w licznych konkursach krajowych i festiwalach międzynarodowych. Jest laureatem wielu nagród. W październiku 2009 roku otrzymał medal Gloriam Dei Cantare Federacji Caecilianum za całokształt pracy artystycznej. W tym samym roku został także laureatem II nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Chórów Caecilianum w Warszawie. W październiku 2010 roku Chór zdobył nagrodę Grand Prix i złoty dyplom na IV Ogólnopolskim Konkursie ARS LITURGICA w Gnieźnie. Chór wykonuje dzieła wielu twórców europejskich, jednak przede wszystkim promuje polską muzykę religijną. W swoim repertuarze posiada kompozycje wszystkich epok, często sięga po utwory zapomniane bądź rzadko wykonywane. Zespół dysponuje także dorobkiem fonograficznym, który obejmuje dziewięć płyt z literaturą religijną. Za nagrania polskich kolęd został nagrodzony w 2000 roku podwójną platynową płytą.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie