Informacje8 marca 2007, 00:00,

Budżet i inwestycje na rok 2007 w Gminie Piaseczno

Wydatki gminy w 2007 roku ustalone zostały na poziomie 280 mln zł, z czego aż 45 proc., czyli ponad 126 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje. Ponad 80 mln zł to wartość realizowanego programu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej. W tej sumie zawiera się 57 mln zł z budżetu UE oraz 23 mln środków własnych gminy (w tym kredyty i pożyczki). Na pozostałe zadania inwestycyjne zaplanowano środki w wysokości 46 mln zł. Przewiduje się wykonanie 72 zadań inwestycyjnych jednorocznych oraz 45 inwestycji realizowanych w cyklu wieloletnim. Najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie na: budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków, budowę dróg oraz budowę szkół.

Wydatki bieżące gminy najbardziej wzrosły w oświacie, co jest efektem zwiększenia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli i funkcyjnego dla dyrektorów placówek oświatowych. Dochody gminy ustalone zostały na poziomie 268 mln zł, a największy wzrost dochodów przewidziany jest z udziału w podatku dochodowym mieszkańców.

Budowany budynek Sądu i Prokuratury w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 lutego, przyjęte zostały wszystkie zaproponowane przez komisje rady poprawki do budżetu i w takiej formie uchwała budżetowa na 2007 rok przyjęta została jednogłośnie przez radnych.

Na oficjalnej stronie Gminy Piaseczno opublikowano pełny wykaz inwestycji na rok 2007. Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie: wykaz inwestycji na rok 2007.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje9 marca 2007, 00:00,

Góra Kalwaria - wycieczka na Kurpie w Niedzielę Palmową

W Górze Kalwarii organizowana jest atrakcyjna wycieczka na Kurpie w Niedzielę Palmową. Wyjazd w dniu 1 kwietnia 2007 roku o godzinie 6:00, powrót około 20:30. Trasa wycieczki: Góra Kalwaria - Warszawa - Pułtusk - Ostrołęka - Kadzidło - £yse - Pułtusk - Radzymin - Góra Kalwaria. Na całej trasie przewodnik udziela informacji krajoznawczych.

Niedziela Palmowa
kliknij aby powiększyć

Program wycieczki: O godzinie 11:00 odbędzie się suma w kurpiowskiej wiosce £YSE celebrowana przez biskupa łomżyńskiego. Przed nabożeństwem procesja z długimi, strojnymi palmami. Po mszy świętej mają odbyć się następujące imprezy: konkurs na największą i najpiękniejszą palmę, kiermasz sztuki ludowej, wystawa palm kurpiowskich, występy regionalnych zespołów ludowych Kurpiowszczyzny, degustacja regionalnych potraw.

W drodze powrotnej planowane jest zwiedzanie: Skansen Kurpiowski w Kadzidle, Mauzoleum Poległych w bitwie pod Ostrołęką w 1831 roku, Rynek i Dom Polonii w Pułtusku, Skarpa nadnarwiańska w Serocku, Cmentarz Bohaterów poległych w obronie Warszawy w 1920 roku w Radzyminie.

Koszt wycieczki: 48 zł i obejmuje komplet świadczeń: organizacja, transport, opłaty parkingowe, wstępy do zwiedzanych obiektów, pilotaż, fachowe przewodnictwo na trasie i w obiektach, ubezpieczenie NNW. Niedziela palmowa już niedługo. Zapisy w Kinie Uciecha w GK tel. 727-31-04

źródło i więcej informacji: gorakalwaria.net
autor/źródło: Redaktorzy serwisu informacyjnego powiat piaseczyński