Informacje12 września 2012, 00:00,

Brunon Niewiński, Marcin Adamski, Krzysztof Rukat zagrają koncert w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, na koncert trzech osobowości: Brunon Niewiński, Marcin Adamski, Krzysztof Rukat. Trzech dobrze znanych osób z naszego podwórka. Każdy dysponuje potężnym warsztatem, który zapewni doskonałe muzyczne przeżycia tego wieczoru. Zagrają pieśni polskie i zagraniczne w rockowym wydaniu. Będzie szybko, tanecznie i rock&rollowo. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 15 września 2012 roku, start o godzinie 21.00.

Brunon Niewiński, Marcin Adamski, Krzysztof Rukat

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na sobotni koncert.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje12 września 2012, 00:00,

Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie serdecznie zapraszają mieszkańców na XV Europejskie Dni Dziedzictwa - Tajemnice Codzienności. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 września 2012 roku o godzinie 12.00 na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego AdamaStruzik, Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński. Prowadzenie: Barbara Jabłońska, prezes TOnZ Oddział w Czersku dr Wojciech Brzeziński, dyrektor PMA w Warszawie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

XV Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

Program Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku:

1. Hejnał Czerska i powitanie gości.
2. "Na £użycu. W zapomnianym regionie etnograficznym nad Wisłą" - autorska prezentacja książki oraz fotocast - muzyczno-fotograficzna wędrówka po dawnym £użycu - dr £ukasz Maurycy Stanaszek.
3. "Miejsce £użyca na mapie etnograficznej Mazowsza" - prof. dr hab. Marian Pokropek – Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej w Otrębusach.
4. "Przyrodnicza atrakcyjność £użyca i Doliny Środkowej Wisły" - prof. dr hab. Karol Piasecki – Uniwersytet Szczeciński.
5. "Unikalność osadnicza £użyca w pradziejach na przykładzie badań archeologicznych w Czersku" - dr Katarzyna Czarnecka – Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.
6. Prezentacja tradycji flisacko-orylskich £użyca – Andrzej Stański prezes Fundacji Szerokie Wody.
7. Sadziki, wirażki, sufatki – rybołówstwo wiślane – Paulin Zduńczyk, mieszkaniec Kępy Radwankowskiej.
8. Osadnictwo olęderskie na Mazowszu – Magdalena Lica–Kaczan – Muzeum Mazowieckie w Płocku.
9. Tkanina artystyczna na £użycu – Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.
10. Występ zespołu £użycanki (przy Konstancińskim Domu Kultury w Konstancinie).
11. Koncert zespołu Czerwieńsza Strona Jabłka.
12. Degustacja tradycyjnych łużyckich potraw.
13. Tajemnice łużyckich domów "Zabawki mojego dzieciństwa" – kolekcja Leszka Liszewskiego Wystawa w Czersku, ul. Mostowa 2, 15 września 2012 r., godz: 17.00 - 19.00.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria