Informacje19 sierpnia 2016, 21:15,

Broken Flowers w kinie letnim w Konstancinie-Jeziornie

19 sierpnia 2016 roku w konstancińskim kinie letnim, będzie można obejrzeć film pt.: Broken Flowers - komediodramat Jima Jarmuscha z 2005 r. nominowany do nagrody Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes. Początek seansu o godz. 21:15. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich mieszkańców na film do amfiteatru w Parku Zdrojowym, Konstancin-Jeziorna.
BROKEN FLOWERS W KINIE LETNIM W KONSTANCINIE

Broken Flowers - komediodramat wyreżyserowany przez Jima Jarmuscha. Nominowany do nagrody Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes. Główny bohater, Don Johnston (Bill Murray), to dawny donżuan, który oczekuje spokojnego życia na emeryturze, w dostatku, jaki zapewnił mu sukces finansowy w branży komputerowej. Jego dziewczyna, Sherry (Julie Delpy), zrywa z nim i wyprowadza się w momencie, kiedy pocztą przychodzi koperta, w którym jedna z jego ekskochanek, nie podpisując się, oświadcza, że ma 19-letniego syna, który właśnie uciekł z domu i prawdopodobnie wyruszył w poszukiwaniu swojego prawdziwego ojca. Początkowo Don nie przejmuje się sprawą, jednak jego sąsiad Winston (Jeffrey Wright), pasjonujący się książkami kryminalnymi, nakłania Dona do małego śledztwa. Winston odnajduje miejsca zamieszkania czterech kobiet, z którymi Johnston miał romans około 20 lat temu, i przygotowuje plan podróży. Don spotyka się z kolejno z: Laurą (Sharon Stone), Dorą (Frances Conroy), Carmen (Jessica Lange) oraz Penny (Tilda Swinton). Swoją wyprawę kończy odwiedzinami na grobie piątej kobiety, która zginęła 5 lat wcześniej. Po powrocie do swojego miasta, Don spotyka na ulicy młodego chłopaka (Mark Webber), którego podejrzewa o to, że jest jego synem.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Informacje28 sierpnia 2016, 10:00,

Eko-Niedziela - ekologicznie i sportowo na rynku w Piasecznie

28 sierpnia 2016 roku w godzinach 10:00-16:00 na rynku miejskim w Piasecznie zagości Eko-Niedziela, cykliczne warsztaty sportowo – ekologiczne. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założenia warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Z uwagi na wygranie przez Piaseczyńska Fundację Ekolgiczną ogólnopolskiego projektu w ramach programu „Tesco – Decydujesz, Pomagamy” partnerem strategicznym Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej, w tegorocznej „Eko-Niedzieli” jest sieć sklepów TESCO.

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Podczas Eko-Niedzieli zorganizowane zostaną stoiska edukacyjno-ekologiczne:
- Eco-Toys - zajęcia rozwijające zdolności manualne poprzez wykonywanie figurek z warzyw, owoców oraz odpadów komunalnych;
- Uzdatnianie Wody - zajęcia podczas których uczestnicy mogą wykonać własnoręcznie prosty filtr do oczyszczania wody;
- Odnawialne Źródła Energii - młodzież może obejrzeć działanie modeli turbin wiatrowych i wodnych, które zajęły najwyższe miejsca w „Ogólnopolskich Turniejach Maszyn Wodnych i Wiatrowych”.
- Las naszym przyjacielem - zajęcia ekologiczno - edukacyjne, w których dzieci poprzez rozwiązywanie rebusów i łamigłówek będą poznawać „zwyczaje” lasu,
- Ekologia po angielsku - zajęcia edukacyjne, na których będą przedstawiane ekologiczne zwroty i słówka w języku angielskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Stałym punktem warsztatów Eko-Niedziela jest prezentacja dyscyplin sportowych oraz turnieje sportowe prowadzone przez piaseczyńskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W tegorocznej Eko-Niedzieli młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach i pokazach tanecznych oraz zajęciach sportowych realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Lekkoatletyka dla każdego” przy współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Na uczestników warsztatów czekają atrakcyjne upominki, medale, dyplomy oraz niespodzianka od Pawła Fajdka, dwukrotnego mistrza świata w rzucie młotem. Warsztaty są bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie
Katarzyna Kondraciuk