Informacje31 lipca 2013, 00:00,

Brązowy medal dla UKS Return Piaseczno na Mistrzostwach Polski Kadetów

Rozegrane w dniach 27-30 czerwca 2013 roku Mistrzostwa Polski Kadetów były ostatnią imprezą sezonu dla tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno. Zawodnicy z Piaseczna zdobyli na nich brązowy medal w turnieju drużynowym. Liderem drużyny był niewątpliwie Maciek Kotarski, który na 9 (dziewięć) pojedynków ośmiokrotnie pokonywał swoich rywali.

UKS RETURN - MEDALIŚCI OD LEWEJ RAFA£ SZTUKA DOMINIK BOROWSKI MACIEJ KOTARSKI NA DOLE TRENER MICHA£ SAWICKI
UKS Return - Medaliści (od lewej Rafał Sztuka, Dominik Borowski, Maciej Kotarski. Na dole trener Michał Sawicki)

Ważne punkty zdobywali także Rafał Sztuka i Dominik Borowski. Kotarski wystąpił także w turnieju indywidualnym, w którym dotarł do ćwierćfinału. Jego pogromcą okazał się Aleksander Werecki...wychowanek klubu z Piaseczna (obecnie GLKS Nadarzyn).

UKS RETURN – PODIUM
UKS Return – Podium

Niewątpliwie sezon 2012/13 można uznać za bardzo udany dla piaseczyńskich pingpongistów. Dwa medale Mistrzostw Polski, dwanaście medali Mistrzostw Mazowsza to świetny rezultat. Do tego dwóch zawodników UKS Return Piaseczno (Maciej Kotarski, Marek Badowski) wystąpiło w reprezentacji Polski podczas międzynarodowego turnieju w Cetniewie. Ponadto drugoligowa drużyna w swoim pierwszym sezonie na tym szczeblu pewnie zapewniła sobie utrzymanie na kolejny sezon.

MAREK BADOWSKI – REPREZENTACJA
Marek Badowski – Reprezentacja

W sezonie 2013/14 zawodnicy postarają się co najmniej dorównać osiągnięciom z tego sezonu, a przygotowania do wrześniowych zawodów już się rozpoczęły.

MACIEJ KOTARSKI - REPREZENTACJA
Maciej Kotarski - Reprezentacja

Informacje15 sierpnia 2013, 00:00,

Bezpłatne warsztaty MAMA WIE w Piasecznie

Od 15 sierpnia przyszli i świeżo upieczeni rodzice mogą zapisywać się na bezpłatne warsztaty MAMA WIE!, obejmujące tematykę fizjoterapii, psychologii, pierwszej pomocy czy pielęgnacji. Warsztaty odbędą się 14 września 2013 roku. Rusza kolejna, jesienna edycja cieszących się dużym zainteresowaniem spotkań MAMA WIE! We wrześniu i październiku 2013 r. w dziewięciu miastach województwa mazowieckiego odbędą się bezpłatne spotkania dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

Bezpłatne warsztaty MAMA WIE w Piasecznie

Misją projektu, w myśl haseł: MAMA WIE!, MAMA CZUJE!, MAMA ROZUMIE! jest uświadomienie rodzicom, że instynkt macierzyński pozwoli im prawidłowo i z największą dbałością opiekować się dzieckiem, a nasi specjaliści poszerzą ich umiejętności i rozwieją wszelkie wątpliwości. Przekażemy uczestnikom rzetelną wiedzę dotyczącą pielęgnacji i rozwoju dziecka od pierwszych chwil jego życia. Bezpłatne warsztaty będą miały charakter wykładów, prezentacji, a także indywidualnych rozmów ze specjalistami z zakresu m.in. fizjoterapii, psychologii, pierwszej pomocy czy pielęgnacji. Projekt MAMA WIE! skierowany jest do kobiet planujących ciążę, kobiet w ciąży oraz młodych rodziców.

Gościem specjalnym warsztatów będzie pan Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta NDT-Bobath, który specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. Celem projektu MAMA WIE! jest dotarcie do jak największej liczby kobiet, które pomimo bliskości dużego ośrodka społeczno – kulturalnego, jakim jest Warszawa, nie zawsze mają szansę skorzystać z tego typu warsztatów. Teraz to wiedza dotrze do nich. Warsztaty odbędą się w 14 września w Piasecznie, w godz. 15.30 - 18.30 w Centrum Konferencyjnym Plaza przy ul. Puławskiej 45B. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 15.00. Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Pomysłodawca akcji MAMA WIE! już od ponad roku propaguje ideę aktywnego spędzania czasu z dziećmi, wydając na terenie Warszawy bezpłatny kwartalnik – DaDa - Magazyn Aktywnej Mamy - promujący m.in. miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi. Warsztaty MAMA WIE! to inicjatywa bezpłatna, dostępna dla wszystkich zarejestrowanych. Wszelkie informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.mama-wie.pl oraz na profilu na facebook’u (www.facebook.com/warsztatymamawie). Zgłoszenia przyjmowane są od 15 sierpnia 2013 roku.