Informacje26 grudnia 2010, 00:00,

BOżONARODZENIOWA KARTKA obejrzyj najlepsze kartki

Muzeum Regionalne w Piasecznie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie organizowali konkurs plastyczny pt.: BOżONARODZENIOWA KARTKA. Przedmiotem konkursu był projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Inspiracją dla uczestników konkursu były wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby rękodzieła artystycznego oraz obrzędy i zwyczaje związane z tymi świętami.

BOżONARODZENIOWA KARTKA

Konkurs Bożonarodzeniowa Kartka adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dziecięcych zespołów plastycznych działających na terenie miasta i gminy Piaseczno. Obejmował następujące kategorie wiekowe: Kategoria I: 3 - 4 lata, Kategoria II: 5 - 6 lat, Kategoria III: I – III klasa szkoły podstawowej, Kategoria IV: IV – VI klasa szkoły podstawowej, Kategoria V: I – III klasa gimnazjum, Kategoria VI: I – III klasa szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie prace konkursowe, można oglądać do 23.01.2011 r. na zorganizowanej w Muzeum Regionalnym wystawie: wystawa kartek bożonarodzeniowych.

Otrzymaliśmy z piaseczyńskiego Muzeum, zeskanowane prace zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy zwycięzcom konkursu plastycznego BOżONARODZENIOWA KARTKA i zachęcamy mieszkańców do obejrzenia ich prac:

I kat, 1 miejsce, Milan Wożbiński 4 l. Przedszkole Nutka w Nowej Iwicznej     I kat, 2 miejsce, Paulina Moskwik 4 l., Przedszkole nr. 9

I kat, 3 miejsce, Zosia Maniewska 4 lata, Przedszkole nr. 7     II kat, 1 miesjce, Mateusz Mirosław 5 l. Przedszkole Piruet

II kat, 2 miejsce, Oliwia Szerenkowska 6 l. Przedszkole Nutka w Nowej Iwicznej     II kat, 3 miejsce, Zuzia Kostecka 5 l. Przedszkole Piruet

III kat, 1 miejsce, Anna Tomaszewska, SP w Tarczynie     III kat, 2 miejsce, Jakub Rutkowski, 3 klasa, SP nr. 1

III kat, 3 miejsce, Adrianna Felczyńska, SP w Tarczynie     IV kat, 1 miejsce, Karolina Pawlik V klasa, SP w Złotokłosie

IV kat, 2 miejsce, Krzysztof Czerczer IV klasa, SP nr. 2     V kat, 1 miejsce, Marysia Bednarczyk, 2 klasa

V kat, 2 miejsce, Magda Rutkowska, 2 klasa, Gimnazjum nr. 1     V kat, 3 miejsce, Dominika Bogusz, 3 klasa, Gimnazjum nr 1

VI kat, 1 miejsce Liwia Dobosz, 16 lat, ZS im. Emilii Plater     VI kat, 2 miejsce, Marzena Wysocka, Ośrodek Wychowawczy w £biskach

VI kat, 3 miejsce, Julia Januszyk, SP nr. 2
kliknij, aby powiększyć wybrane kartki świąteczne
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 grudnia 2010, 00:00,

Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych 2011

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych: WIGILIJNY ANIO£. Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnianie wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Umożliwienie konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami. Rozwijanie wrażliwości muzycznej i popularyzacja tradycji kolędowania.

WIGILIJNY ANIO£ POWIATOWY KONKURS KOLęD, PASTORA£EK I PIOSENEK ŚWI¡TECZNYCH LESZNOWOLA 2011

Konkurs przeznaczony jest dla solistów z powiatu piaseczyńskiego w następujących kategoriach wiekowych: gimnazjum, liceum oraz dorośli od 20 roku życia. Każdy uczestnik przygotowuje dwie kolędy, mile widziany akompaniament na żywo lub podkład CD. Dla zwycięzców konkursu pt. Wigilijny Anioł, organizatorzy przewidują cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Przesłuchania odbędą się w piątek 14 stycznia 2011 roku, w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy u. Topolowej 2, w sali teatralnej GOK. Indywidualne zgłoszenia do Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, przyjmujmowane są drogą mailową. Prosimy o nadesłanie wypełnionej Karty Zgłoszeniowej na adres: krysia.marczak@gok-lesznowola.pl do 7 stycznia 2011 roku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola