Informacje29 lipca 2009, 00:00,

Bożena Zalewska śpiewa na Musica de Camera Konstancin

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają mieszkańców na cykl koncertów MUSICA DA CAMERA, czyli klasyka, jazz i muzyka filmowa w Amfiteatrze w Konstancinie. W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku o godzinie 16:00 zaśpiewa Bożena Zalewska, z zespołem w składzie: Bożena Zalewska (śpiew), Paweł Perliński (fortepian), Wojciech Zalewski (kontrabas), Adam Lewandowski (perkusja). W programie przewidziano najpiękniejsze polskie (i nie tylko) piosenki o miłości. Słowo o muzyce powie: Małgorzata Szanduła. Zapraszamy na Musica de Camera do Konstancina.

Bożena Zalewska ta wszechstronna wokalistka, absolwentka Wydziału Piosenki Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach przez wiele lat występowała za granicą, gdzie wraz z zespołem CROSSOVER odbyła liczne trasy koncertowe. Po powrocie do kraju współpracowała z wieloma zespołami i orkiestrami miedzy innymi z orkiestrą Zbigniewa Górnego, Krystyną Prońko, Grupą VOX, Majką Jeżowską. Wokalistka towarzyszyła Izabeli Trojanowskiej śpiewając w jej zespole przez wiele sezonów. Uczestniczyła też w wielu nagraniach muzyki filmowej i reklamowej. To jej głos słyszymy w piosenkach reklamowych takich jak "Hattrick" i "Bądź przyjaciółką”. W 2006 roku nagrała utwór Ukołysz mnie do snu w duecie z byłym wokalistą Budki Suflera - Felicjanem Andrzejczakiem, który znalazł się na jego solowej płycie pt. Na prowincji. Zajmowała się również wokalnym przygotowywaniem debiutantów Festiwalu Piosenki w Opolu. Najchętniej jednak Bożena Zalewska występuje z własnym zespołem jazzowym, w skład którego wchodzą wybitni polscy instrumentaliści jazzowi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje29 lipca 2009, 00:00,

Orkiestra Dęta OSP Płośnica - Kapeliada Piaseczno 2009

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz miłośników muzyki, na koncerty PIASECZYńSKA KAPELIADA PIASECZNO 2009. W najbliższą niedzielę 2 sierpnia 2009 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP P£OŚNICA, dyrygent Jan Wiśniewski. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Kisiela w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy na niedzielną Piaseczyńską Letnią Kapeliadę w Piasecznie.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Płośnicy - musztra

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płośnica: powstała w 1979 roku z inicjatywy obecnego kapelmistrza, Jana Wiśniewskiego. Z niewielkiej strażackiej orkiestry udało mu się stworzyć zespół znany nie tylko w kraju, ale i poza jej granicami propagując tam polską kulturę muzyczną. Więcej informacji na: www.orkiestraplosnica.republika.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno