Informacje18 stycznia 2013, 00:00,

Boryczówka i Irena - fragment życia literackiego Konstancina - Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę 20 stycznia 2013 roku na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Tym razem będzie ono poświęcone młodym poetom i pisarzom skupionym w okresie okupacji wokół willi Boryczówka. Spotkanie pt. Boryczówka i Irena - fragment życia literackiego Konstancina, odbędzie się w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie. Początek spotkania o godz. 17:00.

BORYCZÓWKA I IRENA - FRAGMENT żYCIA LITERACKIEGO KONSTANCINA Z CYKLU WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Spotkanie będzie poświęcone grupie młodych poetów i pisarzy skupionych w okresie okupacji wokół willi Boryczówka, przede wszystkim Romanowi Mularczykowi, ps. Bratny, który był redaktorem naczelnym pisma Dźwigary oraz zaprzyjaźnionemu z nim poecie Tadeuszowi Gajcemu, redaktorowi pisma Sztuka i Naród. O losach, twórczości i konspiracyjnej działalności obu tych postaci, a także związanych z nimi - Zdzisławie Stroińskim, Joannie żwirskiej i Józefie Radzymińskiej opowie redaktorka i dokumentalistka Hanna Zofia Etemadi. Ponadto w czasie spotkania zaprezentowany zostanie film pt. Ślady. Tadeusz Gajcy z 1994 r.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje18 stycznia 2013, 00:00,

Zapraszamy na Koncert Kolęd Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego w Kędzierówce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze pod dyrekcją Stanisława Szczycińskiego zaprasza na KONCERT KOLęD, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 stycznia 2013 roku po godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na kolędowy koncert Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego.

ZALESIAńSKIE TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE W KęDZIERÓWCE
autor/źródło: Redakcja
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie