Informacje4 lutego 2013, 00:00,

Bo podróż jest celem Autostopem Po Turcji - zapraszamy do Klubu Podróżnika w Konstancinie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie z Jolantą Suszko-Adamczewską (fotografka, podróżniczka, założycielka firmy fotograficznej 7SENSES) oraz Maciejem Meru Adamczewskim (artysta – performer i fotograf). Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 lutego 2013 roku o godz. 19.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści z podróży po Turcji.

BO PODRÓż JEST CELEM AUTOSTOPEM PO TURCJI - KLUB PODRÓżNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Podróże są niezwykle istotną częścią naszego życia. Na włóczęgę autostopem przeznaczyliśmy sporo swojego życia. Ten czas wzbogacił nas, otworzył na innych ludzi, i spowodował, że zawodowo zajęliśmy się fotografią – drugą wielką pasją. Turcję odwiedziliśmy dwukrotnie. W 2005 i 2008 roku. Za drugim razem pojechaliśmy daleko na wschód, pod Ararat. Spędziliśmy w Turcji ponad 40 dni. Podróżowaliśmy tylko autostopem. Ani jednej nocy nie spędziliśmy w hotelu, w schronisku, czy na kempingu. Na drodze spotkaliśmy wielu dobrych, wspaniałych ludzi, o których chyba nigdy nie zapomnimy. Poza tym – piękne, malownicze miejsca, interesujące przygody i spotkania. Uświadomiliśmy sobie jednak, że to właśnie ludzie byli najważniejsi w naszych podróżach. To oni byli ich istotą.

BO PODRÓż JEST CELEM AUTOSTOPEM PO TURCJI - KLUB PODRÓżNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje4 lutego 2013, 00:00,

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

W piątek 1 lutego 2013 roku odbyło się uroczyste odpalenie neonu według projektu Józefa Wilkonia. Świetlna iluminacja ulokowana na dachu budynku prezentuje nowe logo Przystanku Kultura.

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

Gościem honorowym uroczystości był znany i ceniony na całym świecie artysta Józef Wilkoń, który poprowadził również warsztaty plastyczne dla dzieci. Towarzyszyli mu Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Dyrektor Centrum Kultury Ewa Dudek oraz Kierownik Przystanku Kultura Bogumiła Rososzczuk.

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

Tego dnia w Galerii „Przystanek” mieszkańcy mieli okazję również przyjrzeć się procesowi twórczego powstawania nowego loga. Udostępnione zostały szkice i wstępne projekty wykonane przez Pana Wilkonia, których artysta wykonał ok. stu nim logo przyjęło ostateczny kształt. Prace oglądać można do końca lutego w Galerii.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno