Informacje22 kwietnia 2012, 00:00,

Bliskie porozumienie UMiG z KS Piaseczno?

W zeszłym roku Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis przedstawił KS Piaseczno propozycję dotyczącą przejęcia przez gminę terenów sportowych zarządzanych przez Klub przy ul. 1 Maja 16. Wydaje się, że porozumienie z Klubem jest bliskie. Po roku negocjacji zarząd KS Piaseczno złożył w końcu ofertę spełniającą oczekiwania gminy. Jednak ostatnia korespondencja, jaka nadeszła z klubu, wzbudza poważne wątpliwości, czy Klubowi rzeczywiście zależy na sfinalizowaniu sprawy.

Na początku marca br. w piśmie do burmistrza Piaseczna zarząd Klubu zaproponował sprzedaż gminie gruntów i budynków będących formalnie własnością Klubu za cenę 890 tys. zł netto. Obejmuje to działkę 60/8 w obrębie 59 oraz naniesienia tj.: budynki klubowe wraz z halą sportową, halę tenisową, korty tenisowe, stadion piłkarski, boiska treningowe. Warunkiem zakupu jest nieodpłatne przejęcie przez gminę terenów będących obecnie w użytkowaniu wieczystym Klubu, w drodze notarialnego przekazania wieczystego użytkowania gminie. Chodzi o grunty, które stanowią 80% całej powierzchni gruntów należących do Klubu. W sumie więc za powyższą kwotę gmina przejmie 5 ha gruntów z naniesieniami, co umożliwi pilne i ważne inwestycje. – Te warunki spełniają oczekiwania gminy. Biorąc pod uwagę ogromne problemy finansowe KS Piaseczno, są one również bardzo atrakcyjne dla klubu – uważa burmistrz Zdzisław Lis.

Pozytywna odpowiedź burmistrza została przesłana do KS Piaseczno pod koniec marca. W odpowiedzi Burmistrz odniósł się również do propozycji nieodpłatnego korzystania z kilku pomieszczeń biurowych przez KS Piaseczno i jego ewentualnych następców prawnych. Zgoda na powyższe jak również zgoda na korzystanie przez Klub z bazy sportowej znajdującej się przy ul. 1-go Maja 16 musi odbywać się na takich samych zasadach, na jakich korzystają i będą korzystać z nieruchomości gminnych inne kluby sportowe i stowarzyszenia. Jeśli zasady się zmienią to Klub będzie musiał się do nich zastosować.

Tych zasad klub nie chce zaakceptować, swoje stanowisko w tej sprawie przekazał gminie w połowie kwietnia. KS Piaseczno chce, aby pomieszczenia administracyjno-biurowe zostały przekazane klubowi w nieodpłatne użytkowanie na czas nieokreślony. – Klub może korzystać nieodpłatnie z tych pomieszczeń i ma na to moją akceptację, nie mogę jednak udzielić im bezterminowej gwarancji. Zarząd KS powinien to zrozumieć, a nie przeciągać negocjacje w nieskończoność – uważa burmistrz Zdzisław Lis. – Rozmowy z Klubem trwają zdecydowanie za długo, to opóźnia jakiekolwiek inwestycje czy pozyskanie funduszy zewnętrznych na budowę nowych boisk i zaplecza – przekonuje burmistrz. Spodziewam się w najbliższych dniach ostatecznej odpowiedzi, w przeciwnym wypadku uznam, że Klub nie jest zainteresowany sportowymi inwestycjami gminy na tym terenie – podsumowuje burmistrz.

Jeśli zarząd KS Piaseczno pozytywnie ustosunkuje się do odpowiedzi burmistrza, o przeprowadzeniu transakcji zadecyduje uchwałą Rada Miejska w Piasecznie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2012, 00:00,

Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w £azach

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na Bajkową Niedzielę, która odbędzie się 22 kwietnia 2012 roku o godz. 16.00, w świetlicy GOK w £azach przy ul. Przyszłości 8. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy dzieci na spotkanie z bajeczką oraz z panią Agnieszką Lis - autorką książki dla dzieci pt. Przygody Pana Parasola, oraz na wspólne śpiewanie piosenek z panem Tomaszem Winiarskim. Odbędzie się również Kiermasz Książki Przeczytanej. Zapraszam.

BAJKOWA NIEDZIELA W £AZACH

Przygody Pana Parasola Agnieszki Lis, to krótkie, radosne historyjki dla przedszkolaków. Każda z nich przedstawia dobre wartości, ma pozytywny przekaz i budujące zakończenie. Bajka w przyjazny i zrozumiały sposób tłumaczy przedszkolakom różne, istotne dla nich problemy: potrzebę dzielenia się z innymi, pierwsze samodzielne kroki (pójście do przedszkola), sukcesy i porażki w kontaktach z rówieśnikami, a także narodziny rodzeństwa. Czytana dziecku, może być również mini poradnikiem dla rodziców i dziadków, pomagającym w codziennych kontaktach z maluchem. Więcej informacji o pisarce, można przeczytać na stronie internetowej: www.agnieszkalis.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola