Informacje13 września 2014, 08:00,

Blaski i Cienie wystawa fotografii Moniki Bukowińskiej

Blaski i Cienie to tytuł wystawy fotografii autorstwa Moniki Bukowińskiej, ukazującej Piaseczno w nieco inny sposób niż zwykle. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Regionalnym w Piasecznie w dniach od 12 września (wernisaż godz. 18.00) do 5 października 2014 r. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10.

Blaski i Cienie wystawa fotografii Moniki Bukowińskiej

Zdaniem autorki zdjęć „mijamy dziesiątki nic dla nas nieznaczących miejsc i budynków. Tymczasem wystarczy odrobina światła, cień rzucany przez liście, by dostrzec w otaczającej nas rzeczywistości wiele interesujących i pięknych detali”. To one stały się bohaterami ponad 30 fotografii prezentowanych na wystawie.

Monika Bukowińska najchętniej fotografuje detale architektoniczne, zwłaszcza architekturę zabytkową i drewnianą, obiekty sakralne. Wiele pracy poświęca dla utrwalania elementów drewnianych i metaloplastyki. Należy do Polskiego Związku Fotografów Przyrody i Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. Rodowita mieszkanka ziemi piaseczyńskiej, związana rodzinnie z Konstancinem i Piasecznem.

Laureatka wielu konkursów i autorka wystaw fotograficznych. Współautorka foto – albumu „Miejsca pamięci Powiatu Piaseczyńskiego" (wyd. Starostwo Powiatowe w Piasecznie) – I nagroda w konkursie Fundacji Polonia Restituta i Muzeum Niepodległości „Rzeczpospolita Niepodległa 2011” w kategorii „Prace albumowe”.

Informacje12 września 2014, 18:00,

Występ kabaretu SMILE w Górze Kalwarii

12 września 2014 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na występ kabaretu "Smile". Bilety do nabycia w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii (nowa siedziba) oraz na:www.biletynakabarety.pl i www.kupbilecik.pl Cena biletu: 40zł MiejscE: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9.

Występ Kabaretu SMILE w Górze Kalwarii

SMILE [smajl] to angielskie słowo oznaczające UŚMIECH. W języku polskim słowo jest nazwą własną kabaretu z Lublina. Misja kabaretu jest mocno związana z jego nazwą – śmieszyć. Trzech artystów bacznie obserwujących otaczającą nas rzeczywistość przenosi na scenę postacie i sytuacje, jakie są nam wszystkim bliskie w życiu codziennym. W programie zobaczyć można zarówno skecze o przyszłości, nawiązujące do wizji Lema, teraźniejsze i przyziemne życie pewnej gwiazdy o imieniu Merlin, jak i te nawiązujące do przeszłości, w humorystyczny sposób pokazujące odwieczne absurdy na przykładzie bitwy pod Grunwaldem. Smile to nie tylko skecze lecz także niebanalne piosenki, wykonywane na najwyższym poziomie, co usłyszeć można w dość przewrotnej piosence miłosnej z zastanawiającym morałem lub w piosence z repertuaru Rihanny i Eminema, zaśpiewanej o Śląsku i po śląsku. Kabaret występuje w wielu realizacjach telewizyjnych oraz jest gospodarzem własnych odcinków programu „na żywo” w TVP2 pt.: „Dzięki Bogu Już Weekend”. Zapraszamy na najnowszy program, który jest jednym z lepszych jakie widziano na polskiej scenie kabaretowej.