Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:32,

Biuro rachunkowe - szeroki zakres usług to podstawa

Biuro rachunkowe - szeroki zakres usług to podstawa

Biuro rachunkowe Onesta w Poznaniu zapewnia kompleksowe usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe. Dzięki doświadczeniu naszych pracowników, terminowości w wykonywaniu powierzonych zadań oraz profesjonalizmowi możemy podjąć się obsługi każdej firmy. Nasze usługi skierowane są do przedsiębiorców poszukujących rzetelnego biura rachunkowego, otwartego na klienta i potrzeby jego firmy. Zapewniamy szeroki zakres usług księgowych, wspieramy właścicieli firm w sprawach kadrowych i doradzamy w kwestiach podatkowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Co mamy do zaoferowania przedsiębiorcy?

   Biuro rachunkowe Onesta w Poznaniu działa na rynku obsługi księgowej klientów od 2013 roku i niezmiennie stawia na rozwój, dzięki czemu wyróżnia się wysoką, jakością wykonywanych usług. Przedsiębiorcom oferujemy realną pomoc w dążeniu do realizacji celów biznesowych. Dzięki kompleksowemu i merytorycznemu podejściu do danych liczbowych stanowimy rzeczowe i niezastąpionym wsparcie dla właścicieli firm w sferze prawa podatkowego i rachunkowości.

Zakres usług biura rachunkowego w prowadzeniu ksiąg rachunkowych obejmuje:

 • Utworzenie planu kont oraz otwarcie i prowadzenie księgi głównej i pomocniczej  
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych a także wyposażenia
 • Prowadzenie rozliczeń odbiorców oraz dostawców
 • Przygotowywanie miesięcznych zestawień obrotów i sald
 • Wykonywanie rozliczeń podatków PIT i CIT oraz VAT
 • Opracowanie i dostarczanie deklaracji podatkowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) CIT, PIT i VAT
 • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych, statystycznych na podstawie ksiąg
 • Aktywne wsparcie podczas kontroli podatkowych i skarbowych.

    Nasze biuro rachunkowe zajmuje się również prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów, rozliczeń właścicieli firm oraz pracowników. Cieszymy się zaufaniem swoich klientów, ponieważ podchodzimy odpowiedzialnie do świadczonych usług. Onesta to dbałość o bezpieczeństwo obsługiwanych klientów, przestrzegamy zasad zachowania poufności danych oraz otrzymywanych informacji.

Zakresu usług biura rachunkowego z zakresu kadr i płac

 • Prowadzenie akt osobowych oraz kartotek wynagrodzeń pracowników i kart urlopowych
 • Sporządzanie deklaracji i rozliczeń wraz z przekazaniem do ZUS i urzędu skarbowego
 • Przygotowanie dokumentów i rozliczeń dla pracowników (zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu)
 • Informowanie przedsiębiorcy o wchodzących zmianach w przepisach odnośnie obsługi kadrowej
 • Rozliczanie wynagrodzeń w przypadku: zwolnień lekarskich, zasiłków chorobowych, pielęgnacyjnych, rodzinnych oraz innych
 • Opracowanie sprawozdań statystycznych z zakresu spraw pracowniczych.

Kompleksowe wsparcie firmy klienta dzięki szerokiemu zakresowi usług biura rachunkowego

    Księgowi zatrudnieni w biurze rachunkowym w Poznaniu stale podnoszą swoje kwalifikacje z tematyki kadrowo-płacowej i finansowo-rachunkowej. Pozwala to naszemu personelowi zagwarantować klientowi wszechstronną obsługę rachunkową na najwyższym poziomie. Biuro rachunkowe Onesta to praktyczna wiedza i wsparcie przez cały okres udanej współpracy, dzięki której każdy przedsiębiorca zyskuje nie tylko profesjonalną obsługę księgową i kadrowo-płacową, ale również dostęp do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Wiążą się z tym korzyści finansowe dla obsługiwanej firmy. Wykwalifikowani księgowi są gwarantem wysokiej, jakości świadczonych przez nas usług. Staramy się stworzyć z klientami partnerską więź opartą na wzajemnym zaufaniu. Zadowolenie przedsiębiorców to dla nas najlepsza rekomendacja.

autor/źródło: biuro-onesta.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:30,

Do kogo skierowane są kursy kadrowo-płacowe?

Do kogo skierowane są kursy kadrowo-płacowe?

Szukasz szkolenia, które będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie? Stoisz przed ważnym wyborem. O tym, że warto się szkolić wie każdy, ale nie każdy potrafi dopasować odpowiednie szkolenie do potrzeb oraz predyspozycji danej osoby. Jeżeli zastanawiasz się nad kursami z zakresu kadr oraz płac, ten artykuł jest dla Ciebie. Opisujemy w nim bowiem profile osób, do których kierowane są szkolenia kadrowo-płacowe.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pracownicy kadr i płac
Pierwszą i dość oczywistą kategorią osób, do których kierujemy nasze szkolenia kadrowo-placowe są pracownicy działów związanych z kadrami oraz płacami. Nasza oferta w sposób szczególny powinna zainteresować tych pracowników, którzy właśnie wracają z oddelegowania lub dłuższych urlopów – np. wychowawczych czy macierzyńskich, ponieważ informacje przekazywane na kursie z pewnością ułatwią im powrót do pracy. Wiedza przekazywana na naszych kursach jest aktualna i zgodna z przepisami, więc w przypadku dłuższych nieobecności czy czasowego oddelegowania do innych prac, udział w szkoleniu będzie dużą pomocą. Dodatkowo nasze kursy stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby pracowników działów kadrowo-płacowych, którzy potrzebują usystematyzowania wiedzy, a w sposób szczególny - uporządkowania kwestii, które wiążą się ze zmianami w prawie – np. wdrożenie przepisów o RODO w kadrach i płacach czy wpływ minimalnego wynagrodzenia za pracę na obliczenia o charakterze płacowym. Podczas szkoleń jest zarezerwowany czas na pytania, więc pracownicy działów kadrowo-płacowych mają szansę na rozwiązanie swoich wahań i wątpliwości w kontekście realnych problemów, z którymi muszą zmierzyć się w swojej firmie.


Księgowi żądni nowej wiedzy
Obsługa obszaru kadrowo-płacowego w myśl wielu ogłoszeń o pracę należy do obowiązków księgowego, szczególnie w mniejszych firmach czy instytucjach. W związku z tym, jeśli pracujesz w księgowości i myślisz o zmianie pracy na inną, ale nadal w obrębie finansów, znajomość kadr i płac może okazać się ważnym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Obszar kadrowo-płacowy, zwłaszcza w części ściśle związanej z obliczaniem wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie dość ściśle wiąże się z rachunkowością, więc poszerzenie wiedzy w tym obszarze może przynieść wiele korzyści. Księgowy nie będzie miał bardzo dużo do nadrobienia i pewnie będzie mu łatwiej niż osobie, która do tej pory nie miała zupełnie nic wspólnego z finansami. Wysiłek nie będzie zbyt wielki, a korzyści mogą przerosnąć oczekiwania, dlatego w przypadku pracowników księgowości również polecamy kursy o tematyce kadrowo-płacowej.


Osoby myślące o karierze w działach kadr i płac
Kariera w kadrach i płacach brzmi jak marzenie? Czas podjąć już pierwsze kroki ku jego realizacji. Kursy kadrowo-płacowe mogą stanowić pierwszy etap na ścieżce kariery przyszłego kadrowego lub specjalisty ds. wynagrodzeń i płac. Szkolenie w tym zakresie wyposaży potencjalnego kandydata do pracy w dziale kadr i płac w wiedzę, która jest niezbędna do podjęcia pracy na takim stanowisku. Co więcej, wiele z naszych szkoleń obejmuje praktyczne warsztaty, które mogą skutecznie sprawdzić czy przedstawiony materiał jest zrozumiały. Przykłady pomogą też osobie wstępnie zainteresowanej pracą w kadrach i płacach zweryfikować swoje oczekiwania na temat potencjalnych obowiązków na danym stanowisku z rzeczywistymi zadaniami, które może spotkać na swojej drodze zawodowej.

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie