Informacje24 maja 2018, 18:26,

Bilet metropolitalny dla aglomeracji warszawskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


#Metropolia działa. Od 1 września 2018 r. tańsze bilety komunikacji dla osób płacących podatki w gminach podwarszawskich. W czwartek, 24 maja stołeczni radni przyjęli uchwałę o nowych zasadach dofinansowania biletów w ramach porozumienia Warszawa+.

BILET METROPOLITALNY DLA AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ

- Rozszerzamy naszą metropolitalną ofertę. Mieszkańcy gmin podwarszawskich zapłacą rocznie nawet do 720 złotych mniej za bilety długookresowe, a gminy same zadecydują, które rozwiązanie wprowadzą na swoim terenie. Skorzystają na tym wszyscy – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym została wprowadzona 1 sierpnia 2014 r. Jako pierwsze skorzystały z niej Marki (teraz w 1. strefie). A później dołączyła jeszcze Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Nadarzyn, Nieporęt, Wieliszew i Legionowo.

Teraz oferta została rozszerzona. Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu biletu przez gminy. I trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

Skorzystają na tym mieszkańcy metropolii. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 - za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych – zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

BILET METROPOLITALNY DLA AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ

Tańsze bilety dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej to nie tylko oszczędności w rodzinnych budżetach. To mniej samochodów na ulicach Warszawy i czystsze powietrze w stolicy.

Oferta cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Kilkanaście z nich chce już przystąpić do porozumienia.

Dzięki porozumieniom zawieranym między Warszawą a podwarszawskimi gminami mieszkańcy aglomeracji mają dostęp do największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej, obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusowe linie dowozowe typu „L” a także – w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD – pociągi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. I to wszystko w ramach jednego biletu Warszawskiego Transportu Publicznego.

źródło: www.um.warszawa.pl/aktualnosci/bilet-metropolitalny-dla-aglomeracji-warszawskiej

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 czerwca 2018, 13:00,

Mecz retro podczas Dni Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kopiesz piłkę? Grasz w ataku? Bardziej napastnik, czy obrońca? A może rozgrywający? Obojętne. Ważne, że czujesz boisko. Zgłoś swój udział w MECZU RETRO podczas Dni Konstancina: Pracownicy Urzędów kontra Mieszkańcy. Wszyscy w strojach Belle Epoque. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 28 maja. Szczegóły na załączonym plakacie. Do bojuuuu! Mecz odbędzie się 10 czerwca 2018 roku o godz 15.00. Miejsce: Park w pobliżu Hugonówki. Zgłoszenia pod numerem telefonu 22 484 20 21, mail to agryglicka@konstancinskidomkultury.pl

MECZ RETRO PODCZAS DNI KONSTANCINA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie